İbrahim Kalın'dan Erkan Oğur'a: Üzüldüm

İbrahim Kalın'ın seslendirdiği türküde kopuz ve gitar çalan Erkan Oğur, “İçimin bir köşesi cız etmişti” deyince Kalın’dan “Şaşırdım ve üzüldüm” açıklaması geldi

İbrahim Kalın'dan Erkan Oğur'a: Üzüldüm

CiddiGazete- Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın sözü, müziği kendisine ait olan ve bizzat seslendirdiği ‘Hiç oldum’ türküsünün klibi geçen günlerde Youtube ve diğer dijital müzik platformlarında yayınlandı.

Klibin künyesinde kopuz ve gitarların karşısında sanatçı Erkan Oğur'un adının bulunması sosyal medyada tartışmaya yol açtı.

Erkan Oğur'un muhalif kişiliği nedeniyle İbrahim Kalın ile ortak bir çalışmaya imza atmasını eleştirenler olduğu kadar müzikle siyasetin birbirlerine karıştırılmaması gerektiğini savunanlar da oldu.

"İÇİMİN BİR KÖŞESİ CIZ ETMİŞTİ"

Tartışmalar karşısında bir süre sessiz kalan Erkan Oğur, dün (16 Nisan) Independent Türkçe'den Ali Kemal Erdem’in sorularını cevapladı.

Erkan Oğur, “Çalışmaya katıldığınız için bir eleştiri bekliyor muydunuz’ ve ‘Son eleştirileri nasıl değerlendiriyorsunuz’ sorularına şu cevapları verdi:

“İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim.

Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray'ın verdiği ödülü kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü'nü kabul etmemiştim.”

İBRAHİM KALIN’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Erkan Oğur’un açıklamalarına bugün (17 Nisan) sosyal medya hesabından cevap verdi.

İbrahim Kalın şu mesajı paylaştı:

“Sözü yormadan...

İlk iki gün Erkan Oğur beyi üzmelerine çok üzüldüm. Kendisini arayıp konuştum.

“Bu pervasızca saldırılar sizi sakın mahzun etmesin.” dedim. Birlikte susmaya karar verdik.

Fakat üçüncü gün belki yanlış hatırlayarak söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm.

Keşke zorba saldırıların karanlık gölgesi, kendi irademizle ve muhabbetle paylaştığımız bu güzelliğin üzerine düşmeseydi.

Canı sağolsun.

Herkes nasibinde ne varsa onu aldı.”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 14:38
YORUM EKLE