Ünlüler oylarını kullandı

Ünlüler, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına gitti

Ünlüler oylarını kullandı

Restoranında hazırladığı etlere tuz atma şekliyle dünya çapında fenomen haline gelen Nusret Gökçe, oyunu meşhur hareketiyle kullandı. Nusret, "Saltbae" hareketiyle gerçekleştirdiği oy kullanma işlemini "güçlü Türkiye için dedi " yazısı ile sosyal medya hesabından da paylaştı.

Cem Yılmaz oyunu Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu'nda kullandı.

Oy verme işlemi için geldiği okulun girişinde 'Sizi çok seviyorlar Cem Bey' diyen kişiye Cem Yılmaz, "Sen sevmiyor musun" cevabını verdi. Yılmaz, cep telefonunu oy vereceği sınıftaki görevlilere teslim ederken, "Ama fotoğrafını çekecektim" dedi.
Oy vermeden önce mikrofona "Kazanacağız" diyen ünlü komedyen oy verme işleminin ardından, "İçeride uzun süre kaldınız" sorusuna, "İçerde kararsızları düşündüm" yanıtını verdi. Yılmaz, "Hayırlı olsun, yeni bir seçimde görüşmek dileğiyle" diyerek okuldan ayrıldı.

Cem Yılmaz daha sonra Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Sandık başında yine “normal” olarak kimliğimi gösterip zarfımı aldım, mühürü basıp kapattım, sandığa attım... Her zaman yapmadığım gibi espri yapmadım ve kırıp geçirmedim. Sandıkta keyifli anlar yaşatmadım, mesaj vermedim. Teşekkürler” sözlerini kullandı.

Oyuncu Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay Beykoz’daki bir ilkokulda oylarını kullandı.

Oy verme işleminin başlamasıyla pek çok kişi erkenden sandıkların yolunu tuttu. Bazı ünlü isimler de oy vermek için sandıklarının bulunduğu okullara gitti. Oyuncu Pelin Karahan da oyunu İstanbul Beykoz’daki Şehit İsmail Kefal İlkokulu'nda kullandı. Ünlü oyuncu oy kullanmaya eşi Bedri Güntay ve oğlu Can ile birlikte gitti. Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay oylarını kullandıktan sonra ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunarak okuldan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER