Youtuber Simge'ye gözaltı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu (22), iki yıl önce karıştığı kavga nedeniyle gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Barankoğlu, serbest kaldı

Youtuber Simge'ye gözaltı

Sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş ekipleri tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

''İFADEMİ VERDİM, SERBEST BIRAKILDIM''

Barankoğlu, buradaki işlemlerinin ardından Ödemiş Adliyesi’ne sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığı’na ifade veren Barankoğlu, daha sonra serbest bırakıldı.

Barankoğlu, konuyla ilgili şöyle konuştu:

"Bundan iki yıl önce meydana gelen bir kavgaya karışmıştım, bu yüzden hakkımda dava açılmıştı. Daha sonra karşı tarafla oturup uzlaştık ve dava kapanmıştı. İki yıl önce, olan bir kavgaydı. İki yıl sonra neden bir daha yeniden tekrar dava açıldı, anlamış değilim.

Notere gittim, orada bir işim vardı. Bir süre sonra polis geldi. İfadem olduğunu söyleyerek beni polis merkezine götürdüler. Daha sonra nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na gittik. Savcılıkta ifademi verdim serbest bırakıldım" dedi.

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

"Örümcek korktun mu, yılan korktun mu?" videosuyla sosyal medyaya damgasını vuran Simge Barankoğlu, daha önce de satışı yasak olan elektronik sigaraların reklamını yaptığı için gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE