CiddiGazete- AFAD, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde saat 20.48'de 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin Malatya'nın yanı sıra Adıyaman, Elazığ, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te de hissedildiği bildirildi.

Depremin ardından bazı vatandaşlar kendilerini dışarıya attı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da depremin ardından canlı yayında açıklama yaptı.

BAŞKAN GÜRKAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da depremin ardından yaptığı ilk açıklamada "Bize intikal eden olumsuz bir şey yok. Çok şiddetli bir sarsıntı oldu. İnşallah bir şey çıkmaz. Dün de 4.3 olmuştu, bugün de 5.3 oldu. Bizim hissettiğimiz şiddet çok daha yüksekti. Ekiplerimiz şu anda sahada. Bize intikal eden olumsuz bir şey olmadığını söyleyebilirim. Şu ana kadar Yeşilyurt'tan kötü bir haber gelmedi. Biz de milletvekillerimizle birlikte sahadayız" dedi.

MALATYA VALİSİ: BİR ÇOCUĞUN AYAĞI KIRILDI

Rauf Köse tutuklandı Rauf Köse tutuklandı

Depremle ilgili açıklama yapan Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Battalgazi ilçesinde metruk bir binanın yıkıldığını, o anda sokaktan geçen bir çocuğun ayağının kırıldığını söyledi. Vali Yazıcı, iki de balkondan atlama vakası olduğunu belirtti.