CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Türkiye'de ilk kez geçen sene başlattığı doğalgaz desteği bu sene de devam ediyor.

ABB 2 bin personelle sahaya indi ABB 2 bin personelle sahaya indi

ABB'den sosyal yardım alan 180 bin 214 ailenin Başkent Kartlarına aile başı 500 TL olmak üzere toplam 90 milyon 107 bin TL tutarında doğalgaz destek ödemesi yapıldı.

Başkentte her çocuğun eşit fırsatlardan yararlanması için internet ve kırtasiye desteği gibi pek çok konuda Türkiye’ye örnek olan uygulamaları hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen sene başlattığı doğalgaz desteğini bu sene de devam ettirdi.

90 MİLYON 107 BİN TL ÖDENDİ

Başkan Mansur Yavaş'ın "Hiçbir çocuk üşümesin" diyerek Türkiye'de ilk kez geçen sene başlattığı uygulama kapsamında sosyal yarım alan 180 bin 214 ailenin Başkent Kartlarına 90 milyon 107 bin TL tutarında doğalgaz ödemesi yapıldı.

Sadece doğalgaz harcamalarında kullanılmak üzere yatırılan 500 TL destek ödemesini alan aileler, Başkent Kartları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek.