CiddiGazete- 6 Şubat günü yaşanan depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay'a giderek, depremzede vatandaşların acil ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışan motokuryeler Mansur Yavaş'ı ziyaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentli Motosikletli Kuryeler Yardımlaşma ve Dayanışa Derneği Başkanı Aydın Teke ve gönüllü motokuryeleri başkanlık makamında kabul etti.

motor 2

Zafer Partisi'nin acı günü Zafer Partisi'nin acı günü

"DEPREMZEDELERİN UMUDU OLDUNUZ"

Hatay'da yaptıkları çalışmalardan dolayı motokuryelere teşekkür eden Başkan Yavaş, "Kendiliğinizden hareket etmeniz çok değerli ve Ankaralılar adına da çok teşekkür ediyorum" dedi. Motokuryelerle pandemi döneminde de iletişimde olduklarını hatırlatarak açıklamalarını sürdüren Yavaş, şunları kaydetti:

"Hatay'a gittiğimizde trafikten girilmiyor, çıkılmıyor... Tam bu zamanda sizler kendiliğinizden yani bizim organizasyonumuz olmadan oraya gitmeniz gerçekten gözlerimizi yaşarttı. Hiç kimsenin aklına gelmeyen, akıl edemediği şeyleri siz yaptınız. Oradaki depremzedelerin umudu oldunuz ve acil ihtiyaçlarını götürdünüz. Ankara halkı ve Türkiye size minnettar. Çok teşekkür ediyorum, hepinizin gözlerinden öpüyorum."

TEKE: ORADA BİZİ AÇIKTA BIRAKMADINIZ

300 motokurye olarak yola çıktıklarını söyleyen Başkentli Motosikletli Kuryeler Yardımlaşma ve Dayanışa Derneği Başkanı Aydın Teke ise şu açıklamalarda bulundu:

"Daha önce pandemi dönemindeki yardımlarınızdan dolayı zaten sizinle iletişim halindeydik. Böyle zor durumlarda devamlı el uzatıyorsunuz. Teşekkür ederiz. Orada bizi açıkta bırakmadınız. Kalacak yer temin ettiniz. Benzine kadar her şeyi sağladığınız için biz teşekkür ederiz. Buradan giden, 'nerede yatacağım, nerede kalacağım' demedi. Sordukları zaman biz arkamızda koskocaman Ankara Büyükşehir Belediyesinin Mansur Başkanımızın olduğunu hissettirdik."