CiddiGazete- Günler öncesinden 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılını başkentin dört bir yanında kutlamaya başlayan ABB, 30 Ağustos'un gelmesiyle beraber Ankara'yı kırmızı beyaz Türk bayraklarıyla donattı.

Zeynep Bastık konseriyle başlayan "Zafer Haftası" etkinlikleri, 30 Ağustos'un gelmesiyle daha coşkulu bir hal aldı. AŞTİ'de Büyük Taaruz'un anlatıldığı bir fotoğraf sergisi düzenlenirken, parklarda Ankara Kent Orkestrası, Mehteran ve FOMGET gösterileri yapıldı. YAVAŞ'TAN KONSERE DAVET

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Büyük zaferler, zafere inananlarla büyür. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Anadolu'yu tekrar vatan yapan kurtuluş kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun" dedi. Ayrıca Yavaş, yaptığı başka bir paylaşımla Ankaralıları bu akşam Gençlik Parkı'nda gerçekleşecek Athena konserine davet etti.

KUVAYI MİLLİYE DESTANI SAHNELENDİ

"Zafer Haftası" etkinlikleri kapsamında Zeynep Bastık, Koray Avcı ve Melike Şahin’i başkentin parklarında ağırlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Nazım Hikmet Ran’ın ölümsüz eseri "Kuvayi Milliye Destanı"nı sahneye taşıdı.

Eser "rock oratoryo" tarzında Şef Kemal Günüç yönetimindeki Kent Orkestrası ile Dilara Keyf Günüç, Levent Kol, Yunus Emre Özorhon ve Nihan İnan Özbayrak tarafından seslendirildi. Başkentlilerin ilgiyle izlediği konserde kum sanatı ve kaligrafi sanatçısı Oğuz Kızıklı da sahnedeki ekrana yansıtılan gösterisiyle orkestraya eşlik etti.

KIRMIZI BEYAZ BİR BAŞKENT

Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO otobüsleri, metro, ANKARAY ve teleferiğin ücretsiz hizmet verdiği Başkent’in cadde ve bulvarlarını Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatırken, kentin birçok noktasında da "Beraberinde yüzlerce zafer getiren 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun" yazılı billboard ve afişlerle kutlama mesajları yayımladı.

Metro ve ANKARAY istasyonlarında ise marşlar yankılanırken, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı içeren anonslar yapıldı. Ayrıca, EGO Genel Müdürlüğü metro istasyonlarına ve 1500 EGO otobüsüne Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri astı.

AŞTİ'DE BÜYÜK TAARRUZ SERGİSİ

ABB iştiraklerinden BUGSAŞ, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Büyük Taarruz'un anlatıldığı bir fotoğraf sergisi açtı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin "Zafer Haftası" etkinlikleri gün boyu sürecek etkinliklerin ardından bu akşam Gençlik Parkı'nda düzenlenecek Athena konseri ile sona erecek.