CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği adına geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına nakdi yardımda bulunacak. Mansur Yavaş'ın talimatıyla ABB, 5 Eylül'den itibaren öğrenci başına 300 TL eğitim ve kırtasiye desteği sağlayacak.

ESNAFIN DA YÜZÜ GÜLECEK

Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan 108 bin 810 ailenin 180 bin 150 çocuğunun eğitim ve kırtasiye masrafları için kişi başı 300'er liradan toplam 54 milyon 45 bin TL tutarında destek yapacak. 300'er TL'lik destek tutarının ailelerin Başkent Kartlarına yüklenmesine pazartesi günü başlanacak.

ABB'nin 'Başkent Mobil Uygulaması'na ödül ABB'nin 'Başkent Mobil Uygulaması'na ödül

Başkent Kartlara yüklenen bakiyeler yalnızca kırtasiye ve eğitim hizmeti veren esnafın dükkânlarında kullanılabilecek. Bu sayede, Ankara'da eğitim ve kırtasiye alanında faaliyet gösteren esnafın da desteklenmesi hedefleniyor.

"FIRSAT EŞİTSİZLİĞİNİN EVLATLARIMIZIN IŞINI GÖLGELEMESİNİ İSTEMİYORUZ”

ABB Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili açıklamayı sosyal medya hesaplarından yaparak, şu ifadeleri kullandı:

"Fırsat eşitsizliğinin geleceğimizin önüne geçmesini, evlatlarımızın ışığını gölgelemesini istemiyoruz. Sosyal yardım alan 108.810 ailemizin 180.150 çocuğuna kişi başı 300'er TL'den toplam 54.045.000 TL kırtasiye desteğimizi Pazartesi günü Başkent Kartlara yükleyeceğiz."