CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında "Kendime Engel Olamıyorum" isimli resim ve fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı.

Gençlik Parkı AKK Sergi Salonu'nda açılışı yapılan sergiye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKK Engelli Meclisi Başkanı Ersan Petekkaya, Engelliler ve Rehabilitasyon Şube Müdürü Mehmet Bağdat ile çok sayıda davetli katıldı.

Türkak'tan Aski Laboratuvarına tam not Türkak'tan Aski Laboratuvarına tam not

SERGİ 3 ARALIK TARİHİNE KADAR GEZİLEBİLİR

Karma fotoğraf ve resimlerden oluşan serginin açılışını gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü için belediye olarak hazırlanıyoruz. Hep birlikte olabilmek için koşa koşa geldim. Bundan sonra hep birlikte olacağız. 'Kendime Engel Olamıyorum' o kadar güzel yakışmış ki buraya... İnşallah hiç kimse engel tanımayacak artık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sergideki resim ve fotoğrafların sahibi Elif Gamze Bozo ise düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

"Kendime Engel Olamıyorum" ismiyle başlattığımız bu yolculukta tüm canlıların varlığından söz edebilmek için sanatı bir araç olarak kullanıyorum. Engelli kadın aktivist olarak yolculuğumu destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum.