CiddiGazete- Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), depremzede öğrencilerin ders kitabı ve yardımcı kaynakların yanı sıra tüm kırtasiye ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan eğitim setlerini deprem bölgesine ulaştırmaya başladı.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde, basımı tamamlanan 7 buçuk milyon ders kitabı ve 5 buçuk milyon yardımcı kaynak ile ilk etapta 130 bin kırtasiye seti öğrencilere gönderilmeye başlandı.

EĞİTİM SETİ

Müdüre mobbingden 5 ay hapis Müdüre mobbingden 5 ay hapis

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Gerek deprem felaketinin yaşandığı bölgedeki öğrencilerimize gerekse deprem bölgesinden başka illere nakillerini yaptıran öğrencilerimize ders kitabı ve yardımcı kaynak ihtiyacı başta olmak üzere öğrencilerimizin tüm kırtasiye ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim setleri hazırladık. Basımı tamamlanan 7 buçuk milyon ders kitabı ve 5 buçuk milyon yardımcı kaynak ile ilk etapta 130 bin kırtasiye setini öğrencilerimize ulaştırmaya başladık" dedi.

OKULLA BULUŞMA

Okulların çocukların sadece akademik becerilerini geliştirdikleri mekânlar değil, aynı zamanda onların psikolojik gelişimleri açısından oldukça kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Bakan Özer, "Amacımız, depremden etkilenen tüm öğrencilerimizi bir an önce okulla buluşturmak. Bu nedenle tüm sınıf seviyelerindeki öğrencilerimiz için basımı yapılan ders kitapları ile yardımcı kaynakları öğrencilerimizin eğitim öğretime başlayacakları tarihe kadar kendilerine ulaştırmış olacağız. Ayrıca depremzede öğrencilerimizin kırtasiye malzemeleri dahil tüm öğrencilerimize ihtiyaç duydukları her türlü eğitim materyalini ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.