CiddiGazete- AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın Meclis'te İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruklu saldırısına ilişkin olarak kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini savundu. Elitaş, "İyi Partili 30 milletvekili 4 kişilik AK Parti sırasına saldırıyor. Şehidin bacısına hakaret edeni siz barındırıyorsunuz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na küfredeni siz barındırıyorsunuz. Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na 'utanmaz herif' diyorsunuz, özür dilemiyorsunuz. Buradan kalkıyorsunuz ortaya çıkan hadiseden dolayı AK Parti grubunu ve milletvekili arkadaşımızı ahlaksızlıkla suçluyorsunuz. Bu ahlaki bir durum değildir" dedi. İyi Parti grubu, Elitaş'ın iddialarına tepki gösterdi. Gerilim sonrası birleşime ara verildi.

Mustafa Elitaş, "Konuşmacılar salı günü ortaya çıkan hadisede hâlâ sistematik bir şekilde AK Parti grubunu hem milletvekili arkadaşımızı yanlış bilgilerle kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyorlar. O konuda açıklama yapmak istiyorum. Ahlaksızca dediler. Salı günü bir hadise oldu. Hiç tasvip etmediğimiz bir hadise, dün de yaşadığımız, onaylamadığımız, kürsüdeki bir bakana materyal fırlatmak da doğru bir hadise değildir. Buradan bardak da fırlatıldığını gördük" diye konuştu. Elitaş şu ifadeleri kullandı:

- O gün bir milletvekili çekilmiş. AK Parti grubunda 4 kişi var, kürsüde konuşmacı var. Gelir gelmez sen zaten boş konuşuyorsun diyen bir milletvekili var. Başkan, konuşmaya gel diyor. O milletvekili konuşmuyor. Başkan oturumu kapatıyor.

- Arkasından bir bakıyoruz İyi Partili 30 milletvekili 4 kişilik AK Parti sırasına saldırıyor. Grup Başkanvekilleri geliyor, milletvekillerini yerine götürmeye çalışıyor.

- Bir arbede yaşanıyor. O gün 2-3 kişiye ceza veriliyor. Biri Fahrettin Yokuş ona niye ceza veriliyor? Tekmeliyorsunuz, kaburgalarını kırıyorsunuz.

CHP'den yeni seçim tarihi önerisi CHP'den yeni seçim tarihi önerisi

- Hüseyin Örs'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Size yazıklar olsun. Milleti yanıltmaya kalkarak olan bir hadiseyi ahlaksızca diye tanımlamak en büyük hatadır.

- Şehidin bacısına hakaret edeni siz barındırıyorsunuz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na küfredeni siz barındırıyorsunuz.

- Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na "utanmaz herif" diyorsunuz, özür dilemiyorsunuz. Buradan kalkıyorsunuz ortaya çıkan hadiseden dolayı AK Parti grubunu ve milletvekili arkadaşımızı ahlaksızlıkla suçluyorsunuz. Bu ahlaki bir durum değildir.