CiddiGazete- Abdi İpekçi cinayetinden ve Papa'yı vurmaktan hapis yatan Mehmet Ali Ağca, bu kez "yağma" suçundan hakim karşısına çıktı

İstanbul Bahçelievler'de 2021 yılında bir daireyi borçları karşılığı üzerine alan Gökhan Soylu, aralarında Mehmet Ali Ağca'nın da olduğu 5 kişi ile görüştü. Soylu bu görüşmede Ağca tarafından çocukları ile tehdit edildi. Gökhan Soylu yaşanan olaydan korkması nedeniyle evin devrini Mehmet Ali Ağca'ya verdi. Ev, Ağca'nın kızının adına yapılırken, Soylu olaya ilişkin şikayetçi oldu. Olaya ilişkin 5 sanık hakkında "yağma" suçundan dava açıldı.

'Çember-13'te 3765 firari yakalandı 'Çember-13'te 3765 firari yakalandı

İŞTE AĞCA'NIN YENİ SOYADI

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanıklar Gökhan Erdal, soyadını "Aslan" olarak değiştiren Mehmet Ali Ağca, Muhittin Erdal ve Reyhan Erdal hazır bulundu. Duruşmaya müşteki Gökhan Soylu ile taraf avukatları da katılırken firari Ahmet Çetin'in ise yakalama emrini infaz edilmediği öğrenildi.

"BERAATİME KARAR VERİLMESİNİ İSTİYORUM"

Duruşmada savunma yapan sanık Mehmet Ali Aslan (Ağca), "Yüklenen suçu kabul etmiyorum. Ben müştekiyi ve diğer sanıkları tanımam. Ben Erzurumlu olduğunu ve geçmişte restoran işlettiğini bildiğim Ayhan adlı kişinin aracılığı ile bu evi satın aldım. Esasen Ayhan'ın hatırı için bu evi satın aldım. Ayhan'ın açık kimliğini araştırıp bildireceğim. Tanık olarak dinlenmesini istiyorum. Sanıklardan yalnızca Ahmet Çetin'i Ayhan'ın yanında görmüştüm. Ahmet Çetin'in bu dairenin satın alınması ile ilgili bir tavsiyesi olmadı. Bu işe doğrudan Ayhan aracılığı ile girdim. Daireyi yanlış hatırlamıyorsam 110 bin TL civarında bir paraya satın aldım. Ödemeyi elden yaptığımı hatırlıyorum. Ayhan'ın ricası üzerine kısa bir süre sonra bu evi sattım. Ne kadara sattığımı hatırlamıyorum. Ben kesinlikle müştekiyi tehdit etmedim. Beraatime karar verilmesini istiyorum" dedi.

Mehmet Ali Ağca ayrıca, "Ben 2015-2022 yılları arasında 5-6 tane gayrimenkul aldım 1 buçuk milyon dolar değerinde. 2 artı 1, harabe vaziyette bir ev için böyle bir iş içerisinde olamam. Ayhan adlı kişi beni tuzağa düşürerek böyle bir olayın içerisine soktu" ifadelerini kullandı.