CiddiGazete- İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Aralık ayında polise başvuran bir kadının tehdit edildiğine ilişkin iddialarının basına yansıması üzerine, görevinden istifa etti.

Konyaaltı ilçesinde polis merkezine başvuran E.Ş. (32), 3 yıldır birlikte yaşadığı Başaran'dan (65) 4 aylık hamile olduğunu ileri sürerek, bebeğini aldırması için tehdit edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Konunun kamuoyuna yansıması üzerine Mehmet Başaran, İyi Parti Antalya İl Başkanlığı'ndan istifa etti.

Başaran daha sonra 14 Mayıs seçimlerinde Antalya'dan 7. sıra milletvekili adayı gösterildi ancak seçilemedi.

"EN BÜYÜK SERVET İTİBARDIR"

Partiden ihraç edilmesi gerekirken milletvekili adayı yapılan Mehmet Başaran, bugün yayımladığı bir metinle üyelikten istifa ettiğini duyurdu. Başaran'ın açıklaması şöyle:

- Yaklaşık 3 yıl İyi Parti Antalya İl Başkanı olarak görev yaptığım dönemde ekip arkadaşlarımla Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar Antalya'nın 19 ilçesini defalarca ziyaret ederek gece gündüz, yılmadan yorulmadan çalışarak 5 bin civarında olan üye sayımızı 32 binlere çıkarmayı birlikte başardık.

- Görevde olduğumuz süreçte yapılan anketlerde oyumuzu yüzde 26'ya kadar yükselterek Antalya'da 1'inci parti olma hedefimize ulaştık. Türkiye genelinde yapılan anketlerde yüzde 19-20 oy oranına ulaşmış Türk Milletine umut olmuş İyi Parti'den; seçim sürecinde masadan kalkma ile başlayan ve ardından milletvekilliği aday belirleme sürecinde yaşanan akla mantığa sığmayan, etik olmayan, merkez sağı yok sayan ve verilen emekleri görmezden gelen anlayışla yapılan listeler sonucunda umut olmaktan çıkıp milletimizin güvenini kaybetmiş olduğu inancıyla istifa ediyorum.

Muharrem İnce İyi Parti'nin adayı mı? Muharrem İnce İyi Parti'nin adayı mı?

- Bu süreçte Antalya'da birlikte çalıştığımız, emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. En büyük servet İtibardır."