CiddiGazete- Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alındıktan sonra belediyeye ait 3 lüks cipi de yanında götürdü ve özel işlerinde kullandı.

Hatta, yazlığının olduğu Akçakoca'ya gidiş gelişlerinde kaçak otoyol geçişlerinin ücretini bile görevden alınmış olmasına rağmen, ciplerin ruhsat sahibi Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ödetti.

Bir yandan Gökçek'in bıraktığı enkazı temizleyen, bir yandan da maliyetinden kurtulmaya çalışan Mansur Yavaş, ihtarname çekerek cipleri geri istedi. Melih Gökçek, Valiliğe sığınarak ciplerden sadece ikisini iade etti; diğer cip Gökçek'te kaldı.

Mansur Yavaş, Melih Gökçek'ten geri aldığı devletin ciplerini bir süre yeni evlenen çiftlere düğün arabası olarak tahsis etti, ardından açık ihaleyle satışa çıkardı.

"İADE ETMEYE KARAR VERDİM"

Melih Gökçek, bu zamana kadar geçen süreçte, kendisine yapılan tüm çağrılara rağmen kullanmaya devam ettiği Toyota Land Cruiser marka cipi Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne iade etmeye karar verdiğini duyurdu.

Belediyeye ait cipi kullanma hakkı bulunduğunu iddia eden Gökçek, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Bugüne kadar valiliğin güvenliğim dolayısıyla bana valilik kararıyla tahsis ettiği zırhlı aracı, Mansur Yavaş'ın ısrarlı yaygarası üzerine hakkım olduğu halde iade etmeye karar verdim.

Yarın aracı teslim ettiriyorum.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.

YAPTIĞI TAMAMEN ALGI OYUNU

Melih Gökçek'in, görevden alınmasından yaklaşık dört yıl sonra cipi ruhsat sahibi Ankara Büyükşehir Belediyesine iade etmesinin gerçek nedenine ciddigazete.com ulaştı.

CİPİN DEPOSU BİN LİRAYA DOLUYOR!

Benzin fiyatlarına gelen aşırı zam nedeniyle Melih Gökçek, aracın yakıt sarfiyatını karşılamakta zorlandı. Şehir içinde ortalama 20 litre benzin yakan Toyota Land Cruiser marka 4.7 motor cipin deposu yaklaşık bin lira dolmaya başlayınca Gökçek, aracı elinden çıkarmaya karar verdi.

Mansur Yavaş, aracın bakım ve onarımının da belediyenin kasasından yapılmasına izin vermeyince Gökçek, sekiz silindirli aracı iade edeceğini duyurdu ve bunu da "lütuf" gibi paylaştı.