İyi Parti'de kritik toplantı İyi Parti'de kritik toplantı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Kurulu’na katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Memur-Sen’in 7’nci Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını diledi.

MEMUR-SEN'E TEŞEKKÜR

“Memur-Sen gibi ayağı bu topraklara sağlam basan, ilhamını milletin kadim değerlerinden alan, Türkiye merkezli hareket eden kuruluşlarımızın varlığıyla ne kadar gurur duysak azdır” diyen Erdoğan, “Sivil toplum örgütlerimizin içtimai hayatımızda nasıl büyük bir boşluğu doldurduğuna 6 Şubat depremlerinde bir kez daha şahit olduk. Devletimizin ilgili kurumlarının yanı sıra belediyelerimiz, sendikalarımız, gönüllü kuruluşlarımız bu süreçte olağanüstü çaba sergiledi. Son asrın en büyük doğal afetinde Memur-Sen camiası, ilk andan itibaren tam bir seferberlik ruhuyla hareket etti” dedi.

'ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ'

Sene başında kamu çalışanlarına ilave yüzde 13,5 oranında refah payı vererek çalışanlara yüzde 30 oranında zam yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylece, 2002 yılında 392 lira olan en düşük memur maaşını, reel olarak yüzde 136 artışla, yaklaşık 12 bin liraya çıkardık. Temmuz ayında, enflasyon farkı yanında refah payı artışını da dikkate alan bir düzenlemeyi yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız” diye konuştu.