CiddiGazete- Menzil Cemaati'nde Abdülbaki Erol'un ölümünün ardından cemaatin başına büyük oğlu Muhammed Saki Elhüseyni'nin geçmesi bekleniyordu.

Fakat yapılan açıklamada Abdülbaki Erol'un üç oğlu; Muhammed Saki, Muhammed Fettah ve Muhammed Mübarek'in cemaati birlikte yöneteceği belirtildi.

Daha sonra Muhammed Saki'nin cemaatin Semerkand Vakfı'ndan ayrılıp Serhendi isimli yeni bir vakıf kurduğu ve yeni yayınevi ve televizyon kanalı da kuracağı açıklandı.

Kocaman'la ilgili flaş iddia Kocaman'la ilgili flaş iddia

Menzil cemaatindeki taht kavgasına "şeyhlerin" çocukları da dahil oldu. Menzil'in yeni şeylerinden Muhammed Fettah Elhüseyni'nin oğlu Muhammed Nafi Elhüseyni, cemaat mensuplarına yönelik yaptığı açıklamada, "Gavsımızın vefatının üzerinden daha bir hafta geçmedi. İntisap ettikleri mürşidlerini paylaşıyorlar, profil fotoğrafı yapıyorlar, methiyeler düzüyorlar. Hangisi olursa olsun, biri babam ikisi amcam. Hepsi kendine makam hazırlıyor akıllarınca. Sofiler ile kofiler ayrılıyor. Siz onlardan olmayın...

Böyle yüce bir gavsı unutup tarikat adabı gereği 3-5 gün önce intisap ettiği mürşidlere bu denli aşık olamaz hiçbir kalp. Aşık oldum diyorsa yalan söylüyor, hainlik ediyor vallahi de billahi de. Konuşmayayım, fitne çıkmasın diyorum ama dayanamıyorum. Zoruma gidiyor, içim içimi yiyor. Sizin sevginiz de sizinle beraber yerin dibine batsın..." ifadelerini kullandı.