CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Isparta'da düzenlenen seçim mitinginde konuştu.

Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın tepki çeken sözlerine sert cevap verdi. "İktidara gelirsek erkeklerle hayvanların evliliği yasal olacakmış! Bunlar kafayı yemiş kafayı..." diyen Meral Akşener, "Psikiyatrları bunları muayeneye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Soylu'nun ardından Adalet Bakanı Bozdağ'a da cevap veren Akşener, "Millet iradesi bizi seçerse şampanyayla kutlayacakmışız, onlar kazanırsa temiz alınları secdeye değecekmiş. Hz. Adem ve Hz. Havva kıssasını bilir misiniz? Harama el uzatırsan cennetten kovuluyorsun ahmak! Bu gencecik çocukların hakkını yediniz, geleceğini çaldınız. Ispartalıya vermek yerine Amerikan çiftçisini zengin ettiniz" dedi.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

- 7 yaşından beri beş vakit namaz kılan hacı bir kadınım. Ağzıma alkol değmedi be! Yalancının dibisiniz. Benim dindarlığımın Ispartalı kardeşlerime faydası haramdan uzak duruyorsam olur.

- Biz patron değil bizi yönetecekleri seçiyoruz.

- Sinan Ateş'i katledenleri 15 Mayıs sabahı bulacağız. Şuculuk buculuk üzerinden Sinan Ateş'i katledenleri, sizin dertlerinizi unutturmak istiyorlar.

- Van'da bana faili meçhulcü diyorlar, Isparta'da PKK'lı. İkisini de aynı kişiler diyor. İkisi birbirine zıt. Ben ikisi de değilim.

- Biz kadınlar sürtük olduk, tacize uğradık, "sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceksin" olduk. Öldürüldük, öldürüldük! Gene de suçlu biz olduk.