CiddiGazete- İyi Parti Kocaeli eski il başkanı Şanbaz Yıldız, dün gece evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Tayyip Bey'i çok iyi izliyorum Tayyip Bey'i çok iyi izliyorum

Yıldız'ın cenazesi, bugün İzmit'teki Yahyakaptan Merkez Camii'nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Kocaeli Kent Mezarlığı'na defnedildi.

şanbaz 1

Cenaze törenine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM İyi Parti Grup Başkanı Koray Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

"YERİ ÇOK ZOR DOLACAK BİR KARDEŞİM"

Cenaze namazı sonrasında açıklama yapan Meral Akşener şöyle dedi: Şanbaz Yıldız benim çok eski tanıdığım. İzmitliyim ben biliyorsunuz, Kocaeliliyim. Neredeyse rahmetli abimin il başkanlığı döneminden tanıdığım insanlardan bir tanesi. Ailesini, çoluğunu, çocuğunu tanırım. Dolayısıyla yani bir siyasi arkadaşlığın, dostluğun ötesinde kardeşimi kaybetmiş gibi hissediyorum birincisi bu. İkincisi, bir dava arkadaşımı, il başkanımızı kaybettik. Yeri, çok zor doldurulacak bir arkadaşımızı kaybettik. Son derece fedakar, insanları kırmayan, incitmeyen, saygı gösteren yani saygı timsali, başka insanlara da son derece saygılı davranan bir insandı. Allah mekanını cennet etsin. İnşallah cennette buluştursun ama gerçekten yeri çok zor dolacak bir kardeşim. Çok üzgünüm, Kocaelililer de üzgün onu da biliyorum. Başımız sağ olsun."