CiddiGazete- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Esenyurt'taki üye kaydı yapılan karavanına yönelik saldırıya tepki gösterdi. Saldırıyı düzenleyenlere seslenen Akşener, "Ben buradayım burada, buyurun. Namertler buyurun. Korkaklar buyurun. İki kişiye 25 kişi saldırılmaz, buyurun" dedi.

"Hem partimizin programını, ilkelerini anlatmak hem de partimize üye kazandırmak üzere bu karavanda görev yapan iki arkadaşımıza 25 kereste gibi adamın saldırması sonunda o çirkin, namert, şerefsiz, korkak saldırıyı lanetlemek üzere buradayız" diyen Akşener şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti'nin genel başkanının evine bile saldırılmıştır bu ülkede. Biliyorum ki, arkadaşlarımızın uğradıkları saldırının faillerinin isimleri belli. Hepsi de bir siyasi partinin yöneticisi konumunda ama biliyoruz ki; bugünün Türkiye'sinde, bugünün yargısında, bugünün hukukunda kesinlikle hiçbiri herhangi bir takibata uğramayacaktır. Herhangi bir hukuku ceza almayacaktır. Dolayısıyla bugünün dünyası böyle bir şey."

Saldırıyı düzenleyenlere seslenen Akşener, "Ben buradayım burada, buyurun. Namertler buyurun. Ben buradayım, buyurun. Korkaklar buyurun. 2 kişiye 25 kişi saldırılmaz, buyurun. Ben buradayım, buyurun" dedi.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

Abdullah Gül'den Kılıçdaroğlu yorumu Abdullah Gül'den Kılıçdaroğlu yorumu

- Bu ülkeyi uçurumun kenarındaydı, dibine sürüklediniz. Partili cumhurbaşkanlığı denilen bu ucube sistemin getirdiği sonuç; yapanın yanına kar kaldığı, haklının hiçbir hakkının korunmadığı bir düzen. Bu bir harami düzendir.

- Ant olsun, şart olsun ki; bu harami düzeni milletimizin helal oylarıyla, demokrasiyle, sandıkta hepsini emekli edip, hepsini attaya göndereceğiz inşallah. Bu harami düzeni milletimizle birlikte ortadan kaldıracağız inşallah. 5 maaş alan danışmanlar, danışmanlar karşısında iki büklüm olanlar, 5-10-15 maaş alan danışmanların karşısında 'emret ağabey' diyenler, kul hakkı yiyenlerin karşısında iki büklüm olanlar, bu harami düzen devam etmeyecek.

- Her şeyden önce gayretullaha dokunur. Her şeyden önce milletimizin haksızlık karşısında eğilip bükülmeyen o iradesine dokunur. Halep oradaysa arşın burada.

- Yalnız insanlara, az kişiye, iki kişiye 25 kişinin saldırdığı bir Türkiye'ye ben ne söyleyeyim ki. Hadi bakalım haramiler, buradayım burada. Ama bu harami düzen elbet yıkılacak. O zaman göreceğiz bugünün kabadayılarının yarının nasıl korkak olduklarını. Ama biz hukuktan, biz adaletten, biz yargı bağımsızlığından, biz hukukun işlemesinden, biz demokrasiden asla ayrılmayacağız.