CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine "sansür" suçlamasında bulunan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "İstanbul'da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir şekle doğru gidiliyor" sözleriyle cevap verdi.

İstanbul Tasarım Müzesi'nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisini hedef alan açıklamalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ömer Bolat'ın babası hayatını kaybetti Ömer Bolat'ın babası hayatını kaybetti

"EN İYİ AKŞENER BİLİR"

İmamoğlu, Ankara, İstanbul ve İzmir'de hazırladıkları seçim afişlerinin bilbordlara asılmasının engellendiğini öne süren ve kendisini suçlayan Akşener'e şu cevabı verdi:

- Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz bir girişimde bulunmayacağımızı en iyi kendileri bilirler.

- Bu noktada ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı ama muhtemelen bilboard meselesi...

- Bu işin sadece İstanbul'u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler de şehirlerde firmalarda yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler.

- İstanbul'da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir şekle doğru gidiliyor. Hayırlısı.

- Allah'tan alışığız. Bize atılan hiçbir taşın etkisi olmaz. Bize doğru gelirken havada güle dönüşür.

- Dikkat etsinler, bizim öyle bir endişemiz yok. İnsanlara karşı, demokrasiye karşı sorumluluk hissettik.

- Bu sorumluluğun dışında da hareket etmedik. Bunu en iyi sayın Akşener bilir.

"MUHATABIM DEĞİL"

Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den bahsederken, "eş genel başkan" ifadesini kullanmasına dair de konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, "Bu nezaketsiz tutum ve tavırlar ne muhatabım ne de cevap vereceğim niteliğe sahip. Kötü söz sahibine aittir" dedi.