CiddiGazete- Gazeteci Metin Özkan'ın, Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para aldığı iddia edilen görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

Ufuk Enginler, olayla ilgili ve sonrasında neler yaşandığına dair ilk kez konuştu.

"SİYASİ TARAFINDAN ÇEKİNDİM"

Yeniçağ’ın haberine göre; "Metin Özkan'dan şikayetçi olmadım. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı olmasından dolayı çekindim" diyen Enginler sözlerini şöyle sürdürdü:

"KENDİSİYLE BİR TANIŞIKLIĞIM YOK"

Allah'a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN'de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğu için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani.

"ÇALDIĞI 700 DOLARI GERİ GÖNDERDİ, ALMADIM"

Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah'a havale ettim. Benden uzak Allah'a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim."

"METİN ÖZKAN'IN YANINDAKİLERİ TANIMIYORUM"

Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan'ı. Görüntülerde de Metin Özkan'ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım."