CiddiGazete- AKP'li eski vekil Mehmet Metiner, büyük illerde seçmenin HDP'ye yönelebileceğini belirterek kendi kurduğu Demokrasi ve Birlik Derneği'nden vekil adayı çıkartılmasını istedi. Metiner kısa süre içinde twitini sildi.

Mehmet Metiner, seçimlerde büyük kentlerde Kürt seçmenin HDP'ye yönelebileceği yönünde AKP'yi uyararak, milletvekili adaylıkları için kendisinin kurucusu olduğu Demokrasi ve Birlik Derneği'ni (DEMBİR-DER) adres gösterdi. Metiner, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Uyarı-yorum... İstanbul, Mersin, İzmir, Antalya, Adana ve Bursa gibi iller Kürt seçmenlerin belirleyici olduğu iller. Buralarda Kürt temsiline dikkat edilmezse veya Kürt temsili yanlış isimlere havale edilirse, HDP sandıktan güçlenerek çıkar. Demedi, demeyin.

Gazilere seçim öncesi maaş zammı Gazilere seçim öncesi maaş zammı

Türkiye Kürtlerinin temsili, HDP'ye bırakılamayacak kadar hayati önemdedir. Bu yüzden kurduğumuz Demokrasi ve Birlik Derneği ( DEMBİR-DER) yeni bir temsilin adresidir. Türkiye Kürtlerini HDP'nin kucağına itecek siyasetleri ihanet olarak gördüğümüz için eleştirmek, görevimizdir."

AKP'li Metiner, attığı mesajları kısa süre içinde sildi.