Özel'den Bahçeli'ye ittifak daveti Özel'den Bahçeli'ye ittifak daveti

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Devlet Bahçeli'nin MHP grup toplantısında kendisiyle ilgili değerlendirmelerine cevap verdi.

Bahçeli'nin kendisine dört soru yönelttiğini belirten Özgür Özel şu ifadeleri kullandı:

Bugün Sayın Bahçeli Kobani mahkeme kararlarına siyasi kararlar dememizin normalleşmeye aykırı olduğunu söylemiş, bana da dört tane anormal soru sormuş.

Ben ona saat sormayınca o bana soru sormuş.

Dört tane soruyu okumaya utanırım.

Sorular Cumhuriyet Halk Partisi'nin, ülkenin kurucu partisinin Cumhuriyet Halk Partisi gibi Türkiye ittifakı diyen bir partinin bunun ay yıldızlı al bayrağın renklerini meydanlarda haykıran bir partinin, milli takım ayağa kalkınca ayağa kalkanlar bizim ittifakımızdır diyen bir partinin, Filenin Sultanları'yla birlikte ağlayanların partisinin genel başkanına sorulacak soru değil bunlar.

Ben bu soruların kime sorulacağını biliyorum da... Ben bu seviyeye inmek istemiyorum.

Ama soruların içinde efendim Kürdistan kurulsun mu ne diyorsun falan... Böyle şeyler var.

Vallahi Sayın Bahçeli dönmüş bunları prompterdan okumuş.

Ben o proptera bunları kimin yazdığını biliyorum.

O meşhur ikili var ya... MHP örgütünün illallah dediği ikili.

Gerçek MHP'lilerin tüylerini diken diken yapan ikili...

Izzet 21Ma"BİR ELİNDE BARDAK, BİR ELİNDE TELEFON"

MHP'de metinleri yazan gece bir elinde telefon, bir elinde bardak twitler atan o birisiyle, o 'Meclisin uzman çavuşuyum' deyip de o uzman çavuşa bile verdiği sözleri tutmayan o birisi var ya... O ikisi... Dört tane soru yazmışlar proptera, 'Oku bakalım Özgür Özel cevap versin.'

Ben o dört soruyu okumam da... Sayın Bahçeli, size bu soruları yazan o arsız metin yazarları var ya şu dört soruya cevap versinler bakalım:

1- Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş cinayeti iddianamesinden nasıl ve kimler tarafından ayıklanmıştır?

2- Ülkü Ocakları genel başkanlığı yapmış bir ismin sokak ortasında ölümünden sonra; kimse tivit atmayacak, cenazeye gitmeyecek, taziye bildirmeyecek diyen hangi ikisidir? Bu talimatı bütün partiye hangi ikisi yaymıştır?

3- Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları açığa çıkıp Ülkü Ocakları Genel Başkanına bu aracın ceza yemeyecek trafikte durdurulmayacak statüye kavuşturulmasına hangi ikisi, ya da ikisinden hangisi katkı sağlamıştır?

4- İran Cumhurbaşkanı'nın ölümünün üzerindeki sis perdesi aralanmalıdır diye bugün proptera yazanlar Sinan Ateş davasının üzerine sis çöktürürken, bu ikisinin bu sisteki payı nedir; yoksa bu sisin kendisi bizatihi bu ikisi midir?

Bu dört soruyu cevaplayın, benim dört soruya bakarız.

"YAZIKLAR OLSUN İKİSİNE DE"

Bir partinin evladı, evladı... Ülkü Ocakları'nın başkanı sokak ortasında öldürülecek; bir kişi, partiyi temsilen bir kişi tivit atmayacak!

Günlerce haftalarca partiden istifalar olacak, size inanıp peşinden yürüyenler bıyıklarını kazıtacaklar, sonra bu ikisiyle nasıl bir irtibat, nasıl bir iltisak, nasıl bir bunlara mecburiyet varsa koskoca parti bu iki meczuba esir edilecek. Yazıklar olsun ikisine de.

Sayın Bahçeli; Cumhuriyet Halk Partisi bir siyasi davaya siyasi diyor diye normalleşmeye bir şey olmaz. Ama Türkiye normalleşecekse sokak ortası cinayetlerine kimse sahip çıkmayacak. Türkiye normalleşecekse hiç bir siyasinin böylesi bir durumda sorgulanmasının, yargılanmasının önünde kimse kalkan olmayacak.

Türkiye normalleşecekse MHP normal bir siyasi çizgide kalacaksa bu ayıptan MHP de kurtulacak, Türkiye de kurtulacak.

Editör: İbrahim KANBUR