CiddiGazete- MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, "Liderimin emrindeyim" deyip istifa ettiğini duyurdu. Altı yıl önce "liderinin" takdir ve tensipleriyle ilçe başkanlığı görevine atandığını belirten Türkdoğan, genel merkezle yaptığı istişare sonucunda görevinden ayrılmaya karar verdiğini söyledi.

"LİDERİMİN EMRİNDEYİM" DEDİ; İSTİFA ETTİ

Mustafa Türkdoğan, istifa metninde şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli dava arkadaşlarım,

Ayrılmaz bir parçası olmakla iftihar ettiğim Alanyalı hemşehrilerim,

6 yıl önce bugün Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin tensip ve takdirleri ile atandığım, 17 Ağustos 2016 tarihinden beri sürdürmekte olduğum Alanya İlçe Başkanlığı görevimden, Genel Merkezimizle yaptığım istişare neticesinde ayrılma kararı almış bulunuyorum.

Uzun süren görevler, yenilenme ve tazelenme ihtiyacını da beraberinde getirmektedir.

Mütevazi hayatımın çok önemli bir bölümünü MHP ve Ülkü Ocaklarında yönetici vasfıyla ve hizmet ederek geçirmiş bir Türk Milliyetçisi olarak; davamızın Anadolu'nun ve Türk Milleti'nin gök kubbesi olduğu inancıyla, yerimizi alacak arkadaşlarımızın zaferi aralayan yeni bir soluk olacağına, Alanya Kalemizin burçlarına yeniden üç hilalli sancağımızı dikeceğine inancım tamdır.

Bugüne kadar, Liderimizin doğrularında birleşmiş yüreklerimizle omuz omuza mücadele ettiğimiz tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Ben onlardan razıyım,

Allah da her birisinden razı olsun.

Günün koşullarına göre değil,

En zor koşullarda bile Lider Devlet Bahçeli diyebilen duruşumuzun, ülkücü vicdanlarda her zaman kabul göreceğine inanıyorum.

Altılı Masa sonrası ortak bildiri Altılı Masa sonrası ortak bildiri

Dünümüz doğruydu,

Bugünümüz doğrudur,

Yarın da doğrulmaya devam edeceğiz.

Karanlıktan medet umanlara,

Liderimizin meşalesiyle aydınlattığımız gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz.

Dünden bugüne her daim Liderimizin emrindeyim.

(Editör notu: Yazım hataları düzeltilmemiş, istifa metni aynen alınmıştır.)