MHP yönetiminin Ankara'da Gökçek'i aday göstermeyi düşündüğü iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü. Gökçek'in ise bir konsensus olması halinde MHP'den aday olmayı düşündüğü ileri sürüldü.

HER İLDE KAZANMA HESABI YAPIYORLAR

Her ilde kazanma hesabı yapan MHP'nin bu doğrultuda da 1398 belediye başkanı adayını seçerken, "halk nezdinde sevilen, güvenilir, halka hizmet etmiş" isimlere öncelik verildiği öğrenildi. Gökçek isminin de bu anlayıştan yola çıkarak düşünüldüğü kaydediliyor.

İSTANBUL'DA DA SÜRPRİZ İSİM!

Gökçek'in MHP'nin aklında olan bir isim olduğu ve bu doğrultuda değerlendirmeye alındığı belirtilirken, parti yönetiminin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Gökçek gibi sürpriz bir isim üzerinde müzakere yaptığı öğrenildi.

MHP'nin İstanbul için düşündüğü sürpriz ismin AK Parti'nin Melih Gökçek gibi istifa ettirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş olabileceği kulislerde dillendiriliyor.

Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla görevinden istifa etmek zorunda kalmış, istifa etmemek için aynı Melih Gökçek gibi direnmişti.

Siyasetcafe.com