Yeni bakan ülkücü müdürleri biçti Yeni bakan ülkücü müdürleri biçti

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Akşener, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesine ilişkin olarak, "İyi Parti adına konuşabilirim. Demokrasilerde her şey tartışabilir bir tek sonuç tartışılmaz. Biz Millet İttifakı'nın birleşenlerinin olarak kalbine girememişsek ortaya çıkan sonuçtan tek sorumlu bizizdir" dedi. Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Muharrem İnce'nin istifasına saygı duyuyorum. İnce'nin bir kırgınlığı var en başından beri. Kazanmak kaybetmek tamamen seçmene bağlı. Seçmen veli nimettir. Kimseyle görüşmedim. Denizli'deydim.

Saat 22.00'de CHP'de 6 başkan bir toplantı yapacağız. 2 gün önceden kararlaştırılmış bir toplantı bu. İnce'ye başarılar dilerim. Kılıçdaroğlu'nun da bir daveti oldu. Ona da olumlu baktığımı belirtmek isterim.

Bugün saat 22.00’de CHP’de toplantımız var. Önceden planlamıştık.

HDP ile bizim aynı masada olmamız mümkün değil.

TUNCAY ÖZKAN'A GÖNDERME

Bakanlık paylaşımı yapılmadı. Hiçbir bakanlık ismi konuşulmadı. Tuncay Özkan'ın söyledikleri sadece bilgidir. Böyle bir karar yok.

Devletin olmazsa olmaz bakanlığı vardır. Koalisyonlarda adalet bakanlığını alan içişlerini bakanlığını bırakır. Tuncay Bey muhtemelen yakıştığını düşündüğü arkadaşlarını sayıyor...