CiddiGazete- Elmadağ'ın Tatlıca Mahallesinde faaliyet gösteren MKE roket ve patlayıcı fabrikasında sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamanın sesi çevre yerleşim yerlerinde de duyuldu.

Patlamanın ardından fabrikanın üzerinde dumanlar yükseldi. Olay yerine çok sayıda polis, ambulans, AFAD ve itfaiye ekibi sevk edildi.

MKE itfaiyesi ile Ankara itfaiyesi fabrika içerisinde arama ve kurtarma çalışmalarına başladı.

Patlama olduğunu öğrenen çalışanların yakınları da fabrikanın önüne akın etti.

ACI HABERİ MSB DUYURDU: 5 ŞEHİT

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında bir patlama meydana gelmiştir. Patlama neticesinde 5 işçimiz şehit olmuştur. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır" denildi.

ANKARA VALİSİ ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA

Patlamayla ilgili açıklama yapan Ankara Valisi Vasip Şahin, şu bilgileri verdi:

"Saat 08.45 sıralarında MKE'ye bağlı Elmadağ fabrikamızda dinamit lokumu hazırlama bölümünde orada kimyasal tepkimeden kaynaklandığı ilk izlenime göre değerlendirilen bir patlama meydana gelmiş ve orada çalışan beş işçimiz maalesef vefat etmiştir. Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda cumhuriyet savcılarımız konuyu inceliyorlar. Daha geniş ve detaylı açıklamayı daha teknik ve net bilgiler geldikten sonra paylaşacağız. Göçük altındaki tüm işçilere ulaşıldı."

Ali Erbaş'ın bileti kesildi Ali Erbaş'ın bileti kesildi

MANSUR YAVAŞ'TAN TAZİYE MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Elmadağ'da meydana gelen patlamayla ilgili yayımladığı mesajda şöyle dedi:

Elmadağ MKE Roket ve Patlayıcı Madde Fabrikası'nda gerçekleşen patlamada şehit olan işçilerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun.