CiddiGazete- Hazırlık maçında Polonya'ya 2-1 mağlup olan milli takımda teknik direktör Vincenzo Montella, faturayı hakeme kesti.

Karşılaşmanın Macar hakemi Balazs Berke'yi eleştiren Montella şöyle dedi:

Fenerbahçe Avusturya yolcusu Fenerbahçe Avusturya yolcusu

- Beş maçtır kazanmıyoruz belki ama şöyle bir karar aldık; zorlu rakiplerle deplasmanda oynayacak şekilde hazırlık maçlarımızı yaptık.

- Haksız bir mağlubiyet olduğunu düşünüyorum, ikinci golleri 15 metre ileriden kullanılan bir taç atışından geldi. Dört ofansif oyuncumuz ileride kaldı.

- Canımı sıkan burada emek veriyoruz, hazırlık maçı da olsa bu hataları görmek üzücü.

- Endişeli değilim açıkçası, rakip kaleye 22 şutumuz var, sadece son metrelerde biraz daha netlik kazanmamız gerek.

- Herhangi bir şekilde endişeye kapılmıyorum. Neden endişe duymuyorum çünkü takımımız son 20 metreye gayet iyi giriyor, baktığınızda liglerinde en çok golü atan isimler sahadaydı, İrfan 17, Kerem 15, Semih 12, Hakan 18, Orkun ve Apo'nun da golleri var.

- Takımımız son 20 metreye giriyor, sadece bu anlarda daha net olmalıyız.

"HATALI KULLANILAN TAÇ"

Montella, milli takımın yediği ikinci golün haksız olduğunu vurgulayarak, "Bireysel hatadan bahsettik ama ikinci golde bireysel hata yok. 15 metre ileriden taç kullanıyorlar, 90. dakikada hatalı kullanılan taçtan nasıl defans yapılır? İlk yediğimiz golde bireysel hatayı tartışabiliriz ama ikincisinde gerçekten kural dışı bir gol yediğimizi düşünüyorum. Evet anları daha iyi anlamamız gerekiyor ama böyle bir hatada bir tane daha top mu sahaya atmamız gerekiyor; art niyetli olmamız mı gerekiyor?" şeklinde konuştu.

"BAZI ANLARI GELİŞTİREBİLİRİZ"

"Genel olarak ofansif baskıda olan takım bizdik, bunu yaptığınızda riskler alıyorsunuz" diyen İtalyan teknik adam, "Hem hoşuma gitti hem de anlamamız gereken bazı anları geliştirebiliriz. Bir dahaki maçta karşılaşacağımız senaryolardan biri rakibin geri çekilmesi olacak. Geriden blok halinde beklememiz gereken anları daha iyi anlamamız gerekiyor. Sadece çalışarak bunu geliştirebiliriz" dedi.

"DOSTLUK MAÇI DİYE BİR ŞEY YOKTUR"

Montella, Polonyalı bir gazetecinin "Dostluk maçında takımınızı nasıl buldunuz?" sorusunu şöyle cevapladı: "Hiçbir şekilde dostluk maçı diye bir şey yoktur, tüm maçlar çok önemlidir. Maça olan yaklaşımımız, isteğimiz çok iyiydi. Sadece sonucun haksız olduğunu düşünüyorum, çünkü yediğimiz ikinci gol haksız, kural dışı bir goldü. Maça böyle bakmamız gerekiyor. EURO 2000'de futbolcu olarak oynamak benim için çok özel bir hatıraydı, sadece şanssızlığımız 95. dakikada yediğimiz golle kaybettiğimiz bir finaldi. Hoca olarak Avrupa Şampiyonası'nda boy göstermek hayalimdi, sadece benim değil futbolcularımın da hayali, bunun için elimizden geleni yapacağız."

Editör: İbrahim KANBUR