CiddiGazete- Galatasaray Kulübü, Olimpiu Morutan'ın Ankaragücü’ne transfer olduğunu resmen açıkladı.

24 yaşındaki Rumen futbolcuyu kadrosuna dahil eden Ankaragücü'nün Galatasaray'a ödeyeceği bonservis bedeli ve anlaşma şartları KAP'a açıklandı. Morutan, Ankaragücü'nün kulüp tarihinde en çok bonservis bedeli ödediği oyuncu oldu.

Başkent ekibi, son olarak 2011-12 sezonunda Stanislav Sestak'ı 2.2 milyon Euro bonservis bedeliyle kadrosuna katmıştı.

Galatasaray'ın Morutan transferiyle ilgili KAP'a yaptığı bilgilendirme şöyle:

"Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Moruţan'ın transferi konusunda MKE Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile anlaşmaya varılmıştır.

Buna göre MKE Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, şirketimize 3.000.000 euro tutarında transfer bedeli ile futbolcunun sonraki satışından elde edeceği gelirin %50’sini (3.000.000 eurodan az olmamak kaydıyla) ödeyecektir. MKE Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, 30 Haziran 2024 tarihine kadar ek 3.000.000 euro transfer bedeli ödemesi durumunda sonraki satışından elde ettiği transfer geliri karının %25'lik kısmını şirketimize ödeyecektir.

Yapılan anlaşma gereği, kulübümüzün 3.000.000 euro transfer bedeli tutarı ile futbolcuyu şarta bağlı geri transfer etme hakkı bulunmaktadır."

ANKARAGÜCÜ'NDEN AÇIKLAMA

'İstifa' çağrılarını cevap 'İstifa' çağrılarını cevap

Ankaragücü Kulübü'nden transferle ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

Profesyonel futbolcu Olimpiu Vasile Morutan'ın kulübümüze kesin transferine ilişkin olarak Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır.

Futbolcu ile kulübümüz arasında 3+1 yıllık sözleşme imzalanmış olup Beştepe Tesislerimizde düzenlenen imza törenine başkanımız Sayın Faruk Koca katılmıştır.