Sırbistan'dan çekilme tehdidi Sırbistan'dan çekilme tehdidi

CiddiGazete- Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, yeni sezon için kadro planlamasına başladı. Yeni sezonda 12 futbolcu olarak uygulanacak yabancı kuralı nedeniyle Portekizli hoca, ayrılacak oyuncuların yerine takıma nokta transferler yapacak.

İLK İCRAATI YABANCI SAYISINI DÜŞÜRMEK

Record'da yer alan habere göre Jose Mourinho'nun ilk hedefi değişecek kural nedeniyle yabancı futbolcu sayısını düşürmek.

18 yabancı futbolcusu bulunan Fenerbahçe, yeni sezonda bu rakamı değişecek yabancı kuralı nedeniyle 12'ye indirmek zorunda.

En az 6 yabancı futbolcusuyla yollarını ayıracak olan Fenerbahçe'de Jose Mourinho, bu isimlerin yerine kendi oyun yapısına uygun Türk statüsündeki isimlerin transfer edilmesini istiyor.

GÜÇLÜ HAMLELER YAPILACAK

Haberde ayrıca yaz transfer döneminde Fenerbahçe'nin futbolcu pazarında oldukça güçlü hamleler yapmaya hazırlandığı belirtildi.

Jose Mourinho düzenlediği basın toplantısında transferlerle ilgili olarak, "Geçmiş kulüplerimde hiçbir oyuncuya karşı bir ilgim olmadı. Eski kulübüm Roma'dan kimseye karşı bir ilgim de olmadı" ifadelerini kullanmıştı.

Portekizli hoca ayrıca başkan Ali Koç ile konuşmasında isimler değil, profiller üzerinden bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtmişti.

Editör: İbrahim KANBUR