CiddiGazete- CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte depremin ardından sel felaketiyle zor günler yaşayan Şanlıurfa'ya geldi.

Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a: Gözler kör olmuş Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a: Gözler kör olmuş

sel i1

Fotoğraflar: CiddiGazete.com

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Adıyaman ve Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketi nedeniyle Sayın Meral Akşener ve Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte afet bölgesine geçiyoruz. Halkımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, Büyükşehir Belediyeleri ile koordinasyon içinde hareket edeceğiz."

sel i2

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Bu açıklamadan kısa süre sonra üç genel başkan, afet bölgesine geçti. Burada açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

- Şanlıurfa'da kimse kendini yalnız hissetmesin. Biz buraya sadece Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak gelmedik, biz buraya aynı zamanda Mayıs ayında kurulacak olan hükümetin temsilcileri olarak da geldik.

- Pek çok sorun var biliyoruz. Ağır faturaları sade vatandaş ödüyor onu da biliyoruz. İnsanlar hayatını kaybetti onu da biliyoruz. Aynı zamanda şikayetleri de dinliyoruz.

"BU NASIL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI"

- Eğer bir ülke iyi yönetilirse afetlere karşı dirençli kentler oluşur. Eğer siz bunları sağlayamıyorsanız bu ülkeyi neden yönetiyorsunuz.

- Şurada az önce gördük alt geçit yapmışlar. Buradaki suyu boşaltmak için bir pompayı getirmek saatler sürer mi? Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır.

- Hiç kimse kendisini ümitsiz hissetmesin. Bu sorunların hepsini çözeceğiz. Zihniyeti tamamen değiştirerek yeni bir anlayışla bu sorunların hepsini çözeceğiz.

- Kim görevini yapıyorsa başımızın üstünde yeri var ama kim görevini yapmıyorsa ona da güle güle diyeceğiz.