CiddiGazete- Yerel seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 0.17 oranında oy alan Muharrem İnce'nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi genel merkezinin kapısına kilit vurdu.

Partinin Ankara'daki genel merkez binası boşaltılarak kapatıldı ve kapısına da kilit asıldı. Memleket Partisi'nin bu kararı tasarruf amacıyla aldığı ve Etimesgut semtinde küçük bir ofise taşınacağı bildirildi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

- Hazine'den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık. İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk.

- Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız. Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp siyaset sahnesindeki varlığımızı da güçlendireceğiz.

- Atatürk'ün yolunda; "Akıl, ahlak ve adalet" demeye devam edeceğiz. Türkiye'nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız.

VARLIK GÖSTEREMEDİ

SP ve Gelecek'ten Gül'e ret SP ve Gelecek'ten Gül'e ret

Muharrem İnce, gençlik kollarından itibaren görev aldığı ve cumhurbaşkanı adayı da olduğu CHP'den ayrılıp 17 Mayıs 2021'de Memleket Partisi'ni kurdu.

Parti aradan geçen 3 yılın ardından 17 Mayıs 2024 tarihinde küçülme kararını uygulamaya başladı. İnce, sosyal medya hesabından paylaştığı seçimlere yönelik yazısında seçimlerde bir hata yapmadıklarını, halkın kutuplaştığını belirtti.

GENEL MERKEZ BİR OFİSE TAŞINACAK

Memleket Partisi'nde genel merkez boşaltıldı, kapısına kilit asıldı. İnce'nin "bir otobüsle yollara çıkıyorum" dediği partinin otobüsünden de partinin logoları söküldü. Genel merkez Etimesgut semtinde daha küçük bir ofiste faaliyetlerini sürdürecek.

"KAPANMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Konuyla ilgili Memleket Partisi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

Memleket Partisi Genel Merkezimiz; Yukarı Öveçler Mahallesi 1290. Sokak No:4 Çankaya/Ankara adresinden, Fatih Sultan Mahallesi, 2700. Cadde Arp Kule İş Merkezi No:3/3 Etimesgut/Ankara adresine taşınmıştır. Genel Merkezimizin kapanması söz konusu değildir.

Memleket Partisi Seçim otobüsümüz ise yeni otobüs giydirmesi için sökülmüş olup yeni tasarımımız giydirilip faaliyete geçecektir.

Editör: İbrahim KANBUR