CiddiGazete- AKP'li trollerin "Sen seçilirsin" diyerek "özgüven" aşıladığı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adayı olabilmek için yarın YSK'ya dilekçe verecek ve imza toplama sürecini başlatacak. İnce, 100 bin imza toplarsa cumhurbaşkanı adayı olacak.

Millet İttifakı'nın oylarını bölmesi için AKP'lilerin de Muharrem İnce'ye imza vereceği ancak seçimde kaderine terk edeceği değerlendiriliyor.

PARTİ ÖNÜNDE MİNİ MİTİNG

Muharrem İnce, partisinin genel merkezi önünde toplanan gençlere yaptığı konuşmada, Türkiye'ye yeni bir seçenek sunacaklarını belirtti.

"HADİ GÖREYİM SİZİ"

Son zamanlarda kendisine yönelik olumsuz kampanya yürütüldüğüne dikkati çeken İnce, şunları kaydetti:

- Yarın YSK'ya gidip adaylık için dilekçemi vereceğim. Yarın son gün. Ama çarşamba bir iş başlıyor, 100 bin imza. Çarşambadan pazartesiye kadar biz ne yapacağız? Çarşamba günü bir günde işi bitireceğiz.

DEVA Partisi'nden kendi listesi ile seçime girme hazırlığı DEVA Partisi'nden kendi listesi ile seçime girme hazırlığı

- Sizden ne istiyorum? Çarşamba günü kardeşiniz, anneniz, babanız, sevgiliniz, arkadaşınız, babaanneniz, anneanneniz, dedeniz, komşunuz kim varsa, ilçe seçim kuruluna gidip imza verdiriyorsunuz.

- Hadi göreyim sizi. Çarşamba gününden itibaren ilçe seçim kurulu başkanlıkları önünde kuyruk oluşturacaksınız.

"DEVRİM YAPACAĞIZ"

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un seçimlerdeki başarısını hatırlatan İnce, "Fransa'da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye'de bir devrim yapacağız" ifadelerini kullandı.