CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'u ziyaret etti. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde gerçekleşen buluşma sonrasında İmamoğlu ve Koç, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Eko FbEkrem İmamoğlu, Fenerbahçe'nin İstanbul için dünyanın en önemli markalarından biri olduğunu belirterek Koç ile yerel seçimler öncesinde, geçen dönemin özetini ve önümüzdeki sürece dönük düşüncelerini paylaştıklarını aktardı.

Ali Koç, açıklamaların ardından İmamoğlu'na sırtında adı yazan 34 numaralı Cumhuriyetin 100. yılı için özel üretilmiş Fenerbahçe forması verdi.

"TEREDDÜTSÜZ OLUMLU KARŞILARIM"

Açıklamanın ardından İmamoğlu'na "Dün bir televizyon programında rakibinize bir televizyon programında karşı karşıya gelip gelmek istemediği soruldu.

İBB'den Bayraktar'a cevap İBB'den Bayraktar'a cevap

Karşılıklı projelerin konuşmak adına böyle bir programa nasıl bakarsınız? Bir davetiniz var mı sayın Kurum'a?" sorusu yöneltildi. İmamoğlu şu cevabı verdi:

- Sayın Kurum'a davet ya da davetiye deyince bazen çok karmaşık cevaplar verebilir ama ben net söyleyeyim.

- Elbette bir arada olmaktan ve konuşmaktan, İstanbul'u paylaşmaktan, İstanbul'la ilgili karşılıklı yorum yapmaktan her zaman mutlu olmuşuzdur. Bunu değerli bulmuşuzdur.

- Elbette ki medeni bir ülkede, medeni bir şehirde, medeniyetin beşiği İstanbul'da, İstanbul için bir süreç ve yarış oluyorsa böylesi bir ortama ben elbette ki evet derim.

- Tereddütsüz olumlu karşılarım. Tabii ki ona göre ortam, ona göre koşullar teknik insanlar tarafından konuşulur. Benim için tartışılacak bir tarafı yok.

KURUM'DAN KAÇAMAK CEVAP

AKP'nin adayı Murat Kurum ise spor, sanat ve eğlence camiası ile buluşması sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Kurum, "Daveti samimi değil. Ekrem Bey'in İstanbul'u özne olarak görmesi gerekir" dedi.