CiddiGazete- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin 2016 yılında katıldığı bir organizasyonda yaptığı 15 Temmuz açıklaması gündem oldu. CHP'li Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından videoyu paylaşarak Nureddin Nebati'ye tepki gösterdi.

İyi Parti Suriye'ye heyet gönderecek İyi Parti Suriye'ye heyet gönderecek

7 Aralık 2016'da özel bir üniversitenin organizasyonuna katılan Nureddin Nebati, 246 kişinin hayatını kaybettiği 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili "Allah 15 Temmuz'u bize bir ikram olarak verdi" ifadelerini kullandı.

Nureddin Nebati o dönemde AKP İstanbul Milletvekili olarak görev yapıyordu. Nebati organizasyondaki davetlilere seslenirken şu açıklamayı yaptı:

"Allah bize 15 Temmuz'u bir ikram olarak verdi diyorum ben. Hem kendimizi bildik, hem kendimizi tanıdık, hem bu ülkenin karşılaşabileceği her türlü ihanetin nasıl giderileceğine ilişkin olarak büyük bir tecrübe edinmiş olduk. 246 şehidimize ve 2 bin üzerinde gazimize rağmen büyük bir ikram olarak düşünüyorum ben."

VELİ AĞBABA'DAN TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından Nebati'nin söz konusu görüntülerini paylaşarak şunları kaydetti:

Darbe girişiminden en çok faydalanan, tek adam sistemini dayatan, zenginliğine zenginlik katan bir tek siz oldunuz. Size elbette "ikram" gibi gelir. Peki ya şehit olanlar, haksız ihraç edilenler, hayatı kararan milyonlar...