Kılıçdaroğlu'na vekillik yolu Kılıçdaroğlu'na vekillik yolu

CiddiGazete- Israrla AKP ve MHP'nin desteklenmesini isteyen İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, canlı yayında sorulara cevap verdi.

TV100'de Gürkan Hacır'ın sunduğu programa bağlanan Hatipoğlu, "Yerel seçimlerde partimizin CHP ile ittifak yapmasına şahsi görüşüm olarak karşıyım bu sadece benim değil, partimizin milletvekillerinin genel görüşü. İyi Parti aynı tabandan milliyetçi- muhafazakar vatandaşlarımızın oy verdiği sağ partilerle ittifak neden yapmasın?" ifadelerini kullandı.

ESKİ AKP'Lİ, MHP İLE İLGİSİ YOK

Programda yöneltilen "Önümüzdeki günlerde partiden ihraç edileceğiniz yönünde Ankara kulislerinde bir iddia var. İhraç edilirseniz AK Parti'ye mi MHP'ye mi geçersiniz, bağımsız olarak mı siyasete devam edeceksiniz?" sorusunu da cevaplayan Hatipoğlu, "Kendi partimden ihraç edileceğimi düşünmüyorum. Böyle durum olursa bakacağız. Kendi genel başkanımla, Kürşad Bey ile de görüştüm" diye konuştu.

"KEMAL BEY'E İÇİM EL VERMEYEREK OY VERDİM"

Barış Yarkadaş'ın "Kemal Bey için oy istediniz mi, Kemal Beye oy verdiniz mi?" sorusuna "Kemal Bey, Eskişehir'e geldiğinde havalimanında karşıladım. Benim seçimlerle ilgili başka bir programım olduğu için oraya katıldım. Kendisiyle ayaküstü de konuştuk. Mitinge katılamadım. İyi Parti'nin içindeki eğilimleri şöyle: Milletvekillerinin düşüncesi CHP ile yola devam etmemek. Bütün il ve ilçelerde kendi adaylarımızla seçime girmek şeklinde bir eğilim var. Bu ekseriyet böyle. Bir oy Kemal'e bir oy Meral'e dedik. İçim el vermeye vermeye Kılıçdaroğlu'na oy verdim" cevabını verdi.