CiddiGazete- Süper Lig'in 30. haftasında konuk olduğu Sivasspor'a 4-1 yenilen Trabzonspor'un teknik direktörü Nenad Bjelica, rakibin galibiyeti hak ettiğini söyledi. Bjelica, karşılaşmanın ardından Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında, Sivasspor'u galibiyetinden dolayı kutladı.

Kırmızı beyazlı ekibin iyi bir performans sergilediğini dile getiren Bjelica, "Sahada 10 kişi kaldıktan sonra maalesef saha içerisinde istediğimiz o varlığı gösteremedik. Yaklaşık 70 dakika boyunca 10 kişi oynadık. Aslında böyle maçlarda 10 kişi kaldıktan sonra takımımda daha fazla mücadele, daha fazla arzu görmeyi isterdim" dedi.

"YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR"

Son 15 dakika genç futbolculara şans verdiğini dile getiren Bjelica şu ifadeleri kullandı:

"Onların da maç tecrübesi edinebilmesini sağlamaya çalıştık. Aslında onlar oyuna girdikten sonra ikinci yarının son dakikalarına doğru topun hakimiyeti biraz bizde kaldı. Daha fazla kaleye şut atma fırsatı bulduk ve biraz daha fazla topla oynayan taraf olduk. Önümüzde yapacağımız çok iş var. Yapmamız gereken çok çalışmak. Neleri eksik yaptık, neleri doğru yaptık, bunları önümüzdeki maçlar için analiz etmeye çalışacağız."

"SORUNLARI HEMEN ÇÖZEBİLMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Türkiye'ye gelmeden önce Trabzonspor'u araştırdığını söyleyen Bjelica şöyle dedi: "Konuştuğum herkes Trabzonspor'un ne kadar büyük bir kulüp olduğundan bahsetti. Zaten takım geçen sezonki performansı tekrarlasaydı, ben de tabii ki burada olmazdım. Nelerin yanlış gittiğini, nelerin yapılması gerektiğini oturup hep beraber konuşacağız."