CiddiGazete- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Enflasyonla ilgili soruya Nebati şu cevabı verdi:

- Biz büyümeden taviz vermiyoruz. Bundan taviz vermediğimiz için enflasyon biraz zaman alır. Emtia, petrol fiyatları çok yükseldi. 2021'de her şey yeşilken sarıya (yani kötüye) gitmeye başladı.

- Emtia, petrol piyataları şu anda gevşemeye başladı. Bizim en büyük problemimiz petrol. Dolayısıyla, emtia ve petrolün yüksek olması bizi enflasyonla mücadelede biraz yavaşlatıyor.

- Biz şu anda enflasyonla ilgili çok önemli adımlar atıyoruz. Bu piyasaya da yansıyor. Aralık ayından sonra bir sorunla karşılaşmazsak ocak ve şubat ayında enflasyon belirli bir seviyeye düşmüş olacak.

"ERDOĞAN GİTSİN" DİYENLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAK

- Sıkıntıları bertaraf edecek bir hükümet iş başında. Dar gelirlilerin korunması için gerekli adımları atıyoruz.

- Ben ümitliyim. Türkiye salgın döneminde olduğu gibi şimdi de başarılı bir sonuç elde edecek. "Erdoğan gitsin" diyenler hayal kırıklığına uğrayacak.

Akşener bir dokundu bin 'ah' işitti Akşener bir dokundu bin 'ah' işitti

- Anlaşma sonrası tahıl fiyatları düştü. Tahıl koridoruyla dünyanın temel problemleri çözüldü. Bu Recep Tayyip Erdoğan etkisidir. Muhalefet teşekkür bile etmiyor.

- Türkiye gibi faiz politikası uygulayan ülkeler çoğunlukta. Muhalefet enflasyonla mücadeleyi faizde görüyor.