CiddiGazete- Muhalif haberleriyle bilinen Sözcü makas değiştirdi. Daha önce Anadolu Ajansı'yla olan sözleşmesi fesh edilen Sözcü, yeniden sözleşme yapınca AKP iktidarıyla ilgili haberlere geniş yer vermeye başladı.

AKP'nin 3 dönem kuralı yalan oldu AKP'nin 3 dönem kuralı yalan oldu

AKP'nin "sözcü"sü olma yolunda kulvara hızlı bir giriş yapan Sözcü, "Erdoğan talimat verdi: Fiyatları düşürün" başlıklı haberi yandaş Sabah'tan daha önce yayına vererek büyük bir gazetecilik başarısına imza attı!

Genelde haber alıntılamayan, alıntıladığı az sayıdaki haberlere de kaynak yazmamak için gazetecilik diliyle "takla" attıran Sözcü, bu kez BBC Türkçe'deki Erdoğan güzellemesini boş geçmedi.

Sözcü'de yer alan, ardından Sabah'ta çıkan "Erdoğan talimat verdi: Fiyatları düşürün" başlıklı haber şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin dünkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı verdi.

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre, Erdoğan başkanlığında dün toplanan MKYK'da, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi sunum yaptı.

Edinilen bilgiye göre Kirişçi tarımsal desteklemelerle ilgili yeni bir paketin hazırlanarak çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Ayrıca tarımsal sulamalarla ilgili sıkıntılara da değinen Kirişçi, Güneydoğu'da, özellikle de Şanlıurfa'daki elektrik kesintilerinin mağduriyet yarattığını ifade etti.

Bunun üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez toplantıya çağırıldı.

Erdoğan'ın, elektrik kesintilerinin nedeninin araştırılmasını isteyerek, "Vatandaş mağdur olmasın, uzun süreli elektrik kesintileri olmaması için gerekli önlemleri alın" talimatı verdiği öğrenildi.

"FİYATLARI DÜŞÜRÜN"

Edinilen bilgiye göre Erdoğan, yurttaşların enflasyona ezdirilmeyeceğini belirtirken, bunun için Tarım Kredi Kooperatifleri'nin fiyatlarını düşürmesini istedi.

Özellikle et fiyatlarında yapılması gerektiğini belirten Erdoğan, Kirişçi'ye, "Tarım kredi kooperatifleri kar amaçlı kurulmadı, fiyatları düşürün, vatandaş daha uygun fiyata alabilsin" talimatı verdi.

Erdoğan ayrıca, enflasyonla mücadeleye dönük önlemlerini devam edeceğini belirtirken, seçime gidilirken, sahada olacaklarını, il mitingleri ve toplu açılışlarda vatandaşla buluşmaya devam edeceklerini de ifade etti.