CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. Mahkeme siyasi yasak anlamına gelen 53. maddenin uygulanmasını da kararına ekledi.

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, karara tepkiler devam ederken davanın hakimi Mehdi Komşul hakkında 2015 yılında cinsel taciz suçundan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

O dönemde İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim olarak görev yapan Mehdi Komşul'un mahkemesinin yazı işlerini müdürünü ve katibini taciz ettiği iddiası üzerine HSYK tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Soruşturma çerçevesinde ifadesi alınan bazı çalışanlar, Komşul'un duruşma salonunda karar yazdırırken kürsünün altından uygunsuz hareketler yaptığını iddia etti. Ayrıca hakim Komşul'un yazı işleri müdürü ve katibiyle yakınlaşmak için onlara Kur'an hediye ettiği de soruşturma sürecine yansıdı.

Dışişleri'nden BM'ye KKTC tepkisi Dışişleri'nden BM'ye KKTC tepkisi

DOSYA İŞLEMDEN KALDIRILDI

Ancak söz konusu soruşturma, "delil yetersizliği" gerekçesiyle 30 Haziran 2015 tarihinde işlemden kaldırıldı.