CiddiGazete- Sinan Ateş cinayeti kapsamında hazırlanan iddianamede yer almayan mesajlar ortaya çıktı.

Sinan Ateş, ofisinin önüne gelen aracın fotoğrafını arkadaşı Ömer Çağrı Özdemir'e göndererek, "İsmet Beyle (MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman) konuş. Kan dökülsün istemiyorum" dedi.

Ateş, bu yazışmadan altı gün sonra yine Ömer Çağrı Özdemir'e "Beni öldürmeye karar vermiş arkadaşlar Ömer abi. Sürekli geriyorlar ortamı" diye yazdı.

Ocak1Sinan Ateş'in cep telefonundan çıkan ancak savcı tarafından iddianameye neden konulmadığı anlaşılamayan yazışmalar şöyle:

Çek senet mafyasına operasyon Çek senet mafyasına operasyon

Sinan Ateş: Ankara Ocak, silahlı dört kişi göndermiş. Ofiste değildik.

Ömer Çağrı Özdemir: Ofise mi?

"BİZ ALMIŞTIK YA ARACI"

Sinan Ateş: Evet, çocuklar inince aşağı, bunlar yürümüş. 06 AT 2020. Biz almıştık ya aracı. İsmet Beyle konuş. Kan dökülsün istemiyorum.

Ömer Çağrı Özdemir: Tamam. Şimdi plakayı, aracı gönderiyorum.

6 GÜN SONRA (16 MART 2022)

Sinan Ateş: Beni öldürmeye karar vermiş arkadaşlar Ömer abi. Sürekli geriyorlar ortamı.

Özdemir: Öyle kolay mıymış?

Ateş: Sağa sola haber yolluyor, arıyorlar.

Özdemir: Vay anasını ya!

Ateş: Havlamasını bilmeyen köpek sürüye kurt getiriyor. Yeni insanlar ölsün istiyorlar.

Özdemir: Takma kafana reis, kolpacı bunlar.

Ateş: Orası öyle. Reis 18-19 yaşında çocukları gaza getiriyorlar. Cahit'e (Bursa Ülkü Ocakları eski il başkanı Cahit Özdemir) ekip yollamışlar. Mersin'de olan Bursa'da olursa... Allah korusun.

YAZIŞMALAR SAVCILIĞA SUNULDU ANCAK İDDİANAMEYE KONULMADI

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı döneminde Sinan Ateş'in genel sekreteri olan Ömer Çağrı Özdemir, yazışmaları 5 Mayıs 2023'te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu. Özdemir ifadesinde 06 AT 2020 plakalı araca ilişkin şunları söyledi:

- Avukat Ali Yücel'e ait olup kendisinin de kullandığı büronun önüne 06 AT 2020 plakalı aracın geldiğini, Ç.B. tarafından fark edildiğini, silahlı dört kişinin araçta bulunduğunu, şahısların Ç.B.'yi fark etmesi üzerine oradan ayrıldıklarını iletmiştir.

- Kendisini öldürmeye çalıştıklarını ve planladıklarını bana açık açık bildirmiştir. Bursa'da Cahit Özdemir'e de Mersin'de Çağrı Ünel'e olduğu gibi bir ekip yollandığını, bu tip karışıklıklar sonucunda yeni insanların ölebileceği endişesi taşıdığını bana belirtmişti...