CiddiGazete- İktidara yakın Yeni Akit Gazetesi'nden İlhan Oral bugünkü yazısında, AKP'li Özlem Zengin için "AK Parti bu tür arızalardan silkinmelidir" diye yazdı.

Akşener bu ifadeleri kullandı mı? Akşener bu ifadeleri kullandı mı?

İlhan Oral, "Bir toplantıda önemle üzerinde durulan bir konu hakkında şikâyetvari konuşmalar yapıldı. Eleştirel konuşmalar tepki şeklinde gelişmeye dönüştü. Hizmet ehli kardeşlerimizden biri meseleden müşteki olduğunu dile getirdi. Tepkilerin konusu, Özlem Zengin adında bir hanımefendi idi" dedi.

Oral, "Herkesin şahid olduğu gibi 'İstanbul sözleşmesini' bizzat Başkan Erdoğan kaldırdı. Bu gerçek karşısında âdeta açıkça sırıtan bir tezat vardır. Başkan Erdoğan, adı geçen sözleşmeyi kaldıracak, bu hanımefendi 'İstanbul sözleşmesini' savunacak. Burada elbette açıkça sırıtan bir tezat vardır. Normal değildir. Böyle bir gelişme AK Parti'ye yutulmaz bir lokmadır. Onun için AK Parti bu tür arızalardan silkinmelidir. Aksi takdirde en azından yönetim ile AK Parti'ye yürekten katılarak destek veren irade arasında kırgınlık fitnesine sebep oluyor. Aslında bu tür kırgınlıklar AK Parti'yi, ittifaklara mecbur etmiştir" ifadelerini kullandı.

ODATV BU ELEŞTİRİYİ DE BOŞ GEÇMEDİ

Özlem Zengin'in eleştirildiği tüm haberlerde AKP'li siyasetçiyi savunmak için anında karşı haber yapmasıyla dikkat çeken Odatv, İlhan Oral'ın yazısını da boş geçmedi. Seçim döneminde AKP saflarına katılan Odatv'de yapılan haberde Özlem Zengin'e telefonla ulaşıldığı ancak konuyla ilgili Zengin'in yorum yapmayacağı bildirildi.