CiddiGazete- Abdüllatif Şener'in oğlu Bedirhan Şener, 14 Mayıs seçimlerinden dört gün önce eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından Meclis'te özel kalem müdür yardımcısı olarak işe alındı.

Şaşırtan hamlenin sırrı ortaya çıktı. Bedirhan Şener'in babası Abdüllatif Şener, milletvekili olduğu CHP'ye ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini açıkladı.

27. dönem CHP Konya Milletvekili olan Abdülkadir Şener, 28. dönemde aday gösterilmeyince kurucular kurulu üyesi olduğu AKP'ye tekrar yakınlaştı.

Halktv'de canlı yayına katılan Şener, "14 Mayıs sonuçlarından sonra CHP'den istifa ettim" dedi.

Şener, cumhurbaşkanı seçimlerinin ilk turunda Sinan Oğan'a ikinci turda ise geçersiz oy verdiğini söyledi. Şener, milletvekili seçimlerinde de geçerli oy kullanmadığını kaydetti.

SEÇİM ÖNCESİ SÖZLERİ TARTIŞILDI

Kılıçdaroğlu'na vekillik yolu Kılıçdaroğlu'na vekillik yolu

Cumhur İttifakı'nın Meclis çoğunluğunu elde ettiği ilk tur seçimlerden sonra Abdullatif Şener, "Cumhurbaşkanı bir partide, Meclis çoğunluğu bir partide olursa bu sefer ortaya ne çıkıyor? Denge denetim mekanizması kurulmuş oluyor. Fakat bu sefer de yönetimde ve ülkede istikrar kalmıyor. Dolayısıyla Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı'ndayken açıkça şunu söyleyeyim, Kemal Bey'in seçimi kazanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı da bir başka partiye gittiğinde bir kere verdiği sözlerden hiçbirini gerçekleştiremez" ifadelerini kullanmıştı.