CiddiGazete- İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, tv100'de katıldığı programda yerel seçimlerle ilgili soruları cevapladı.

SERVET AVCI VE KÜRŞAD ZORLU...

Programda bir gazetecinin "Ankara'da sizin bir adayınız olacak. Bu artık kesin ve net. Ankara'da aday isimleri olarak Kürşad Zorlu’nun ismi duyuluyor, Servet Avcı'nın ismi duyuluyor. Ama en çok da sizin isminiz duyuluyor. Siz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday mısınız? Veya aday olmanıza dair partinizden ya da parti tabanınızdan bir talep geldi mi?" sorusuna Vural "Ben biliyorsunuz genel seçimlerden sonra İyi Parti'ye katıldım. İyi Parti muhakkak Ankara ve İstanbul'da sevgili Ankara ve İstanbulluların İyi Parti'nin bu siyaset anlayışını da yansıtacak ve o yörelere yerelde hizmet verecek çok nitelikli insanları aday göstereceğine inanıyorum. Bu süreçle ilgili söyleyebileceğim hususlar sadece bunlardır. Onun dışında benimle ilgili olanların hepsinin bir spekülasyon olduğunu söyleyebilirim" cevabını verdi.

"CEVABI BİLİNMEYEN SORULAR OLUNCA SORULARLA CEVAP VERMEK EN İYİ YÖNTEMDİR"

Gazetecinin, "Peki Meral Hanım, 'Sayın Vural buyurun adayımız olun' dedi diyelim. Ne yaparsınız?" sorusunu ise Vural "Olmayan ergi metodu ile nasıl sonuç alabileceğiz? Mesela size sorsam ; siz acaba kesin kazanılacak bir yerden aday yapılsanız evet der misiniz? Cevabı bilinmeyen sorular olunca sorularla cevap vermek en iyi yöntemdir" diyerek cevapladı.