CiddiGazete- Ülkü Ocakları genel başkanlarından Sinan Ateş'in torbacılara öldürtülmesi olayında ismi geçen MHP Mersin eski milletvekili Olcay Kılavuz, Devlet Bahçeli tarafından "danışmanlık" görevinden alındı.

Olcay Kılavuz, cinayetten 511 gün sonra Halk TV'den Seyhan Avşar'a yaptığı açıklamada, "Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra Ülkü Ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça" ifadelerini kullanmıştı.

KILAVUZ'UN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Saray'dan 'Cumhur ilkeleri' çıkışı Saray'dan 'Cumhur ilkeleri' çıkışı

Olcay Kılavuz'nun ardından Cumhur İttifakı ortaklarından Devlet Bahçeli dün yaptığı açıklamada Sinan Ateş cinayetini takip eden gazeteleri hedef almıştı. Olcay Kılavuz'un İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın ziyaretinin ardından görevden alınması dikkat çekti.

Editör: İbrahim KANBUR