CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin adı Sinan Ateş cinayetinde geçen Olcay Kılavuz'u TBMM grup danışmanlığı görevinden almasının ardından Gazeteci Can Ataklı dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Can Ataklı, Olcay Kılavuz'un yurt dışına kaçtığını iddia etti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı ve 27. dönemde Mersin'den milletvekilliği yapan Olcay Kılavuz, son olarak Devlet Bahçeli tarafından TBMM grup danışmanlığı görevine getirilmişti.

Sinan Ateş suikastinin tutuklu sanıklarından Tolgahan Demirbaş'ı evinde sakladığı iddiasıyla gündeme gelen Kılavuz hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Saray'dan 'Cumhur ilkeleri' çıkışı Saray'dan 'Cumhur ilkeleri' çıkışı

Gazeteci Can Ataklı YouTube yayınında, Devlet Bahçeli'nin görevden aldığı Olcay Kılavuz'un yurt dışına kaçtığını ve bu bilgiyi de bizzat MHP kaynaklarından aldığını ifade etti.

Can Ataklı'nın iddiaları şöyle:

"MHP çok sıkışık durumda. Bahçeli bütün zorlamasına rağmen Sinan Ateş cinayetinde artık köşeye sıkışıyor. İşte bu sıkışıklığı gidermek için de geçen hafta size anlatmıştım. Bahçeli adam harcayabilir. Yani kendisini ve partisini bu badireden çıkarabilmek için adam harcayabilir, nitekim ne oldu?

Olcay Kılavuz'u önce milletvekili yapmamıştı. Zaten oradan belli oluyordu. Olcay Kılavuz Mersin Milletvekiliydi değil mi? Evet... Seçimden önce bu olay patlamıştı. Seçimlerde aday göstermeyerek zaten parlamentodan uzak tuttu.

Ama bir jest yaptı ve onu başdanışmanlarından biri olarak atamıştı. İşte önceki gün itibari ile aslında birkaç gün önce olmuş da açıklaması Salı günü oldu Bahçeli tarafından. Salı günü Olcay Kılavuz ile yollarını ayırdıklarını, görevden aldıklarını açıkladı.

Şimdi Olcay Kılavuz nerede peki? Olcay Kılavuz benim aldığım bilgiye göre yurt dışına kaçtı. Şu anda Türkiye'de değil. Buradaysa bilemem ama MHP kaynaklarından aldığım bilgi Olcay Kılavuz'un yurt dışında olduğu.

Halk TV'ye çıkmıştı; ben onu izlememiştim yayını hatta sordum ya dedim ki Halk TV'ye çıktı.

Ama telefonla bağlanmış oraya; yani nereden bağlandığı belli değil. Yurt dışında olma ihtimalinin çok kuvvetli olduğunu söylüyor MHP'liler.

Bu bilgiyi başka bir yerden almadım; bizzat MHP'den... Tabi bu ilginç bir durum, eğer Olcay Kılavuz...

Tesadüfen yurt dışında onu bilemem ama bana anlatılan bütün bu olayda kendisinin iyice dar bir alana sıkıştığı ve bu nedenle de yurt dışına gittiği konusunda."

OLCAY KILAVUZ'UN EŞİ KONUŞTU

Halk TV'den Seyhan Avşar, Olcay Kılavuz'un eşine telefonla ulaştı. Olcay Kılavuz'un eşi Kadriye Kılavuz iddiaların doğru olmadığını söyledi ve eşinin yurt dışına çıkmadığını iddia etti.

"TASARLAYARAK ADAM ÖLDÜRMEK"TEN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan Olcay Kılavuz hakkında Sinan Ateş cinayetiyle ilgili "tasarlayarak adam öldürmek" suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Tutuklu sanıklardan Tolgahan Demirbaş'la cinayetten hemen sonra defalarca telefonda konuştuğu tespit edilen Olcay Kılavuz hakkında başlatılan soruşturma o dönem milletvekili olduğu için "dokunulmazlığa" takıldı.

Kılavuz, tekrar milletvekili seçilmemesine rağmen, hakkındaki soruşturmayla ilgili henüz işlem yapılmadı ve yurt dışı çıkış yasağı getirilmedi.

Editör: İbrahim KANBUR