CiddiGazete- Aydın'ın Karacasu ilçesinde MHP'li belediye, önceki başkan Zeki İnal hakkında, belediyeyi 41 bin 300 TL zarara uğrattığı iddiasıyla ihtiyati haciz kararı aldırdı.

MAHKEMEYE TAŞINDI

MHP'li İnal, karara itiraz etti ve konu mahkemeye taşındı. Ancak Zeki İnal, kendisine yönelik baskılar devam ettiği gerekçesiyle kendisinden sonra göreve getirilen yine MHP'li olan Mehmet Erikmen'e ağır eleştiriler yöneltti.

Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen'in kendisine yönelik haksız ve hukuksuz uygulamalar yaptığını savunan İnal, şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Karacasulu hemşerilerimin ve kıymetli kamuoyunun dikkatine sunmak isterim ki görevi bıraktığım günden bu yana görevi devir alan partili arkadaşım tarafından siyasi bir mobbinge maruz kalıyorum. Bugüne kadarki tüm çabam ve gayretim hemşerilerime hizmet etmek üzerine oldu. Lakin bunu bir siyasi hırs ve intikam haline getiren, istifam sonrası belediye meclisinden görevi devir alan partilim olan arkadaş, Karacasu halkının halen şahsıma gösterdiği ilgi ve teveccühten rahatsız oluyor olmalı ki zulme varan iş ve işlemlere başvuruyor.

İktidar EYT'yi neden gündemine aldı? İktidar EYT'yi neden gündemine aldı?

Karacasu Belediyesi ve mevcut başkanı, görev yaptığım süreçle ilgili olarak kesinleşmemiş ve vadesi gelmemiş alacak iddiaları ile tüm mal varlığıma ihtiyati haciz uygulayarak şahsımı bezdirmeye çalışmaktadır.

Hayatım boyunca hukuktan ve yasaların doğrultusundan bir gün bile ayrılmadım. Kursağımdan bir tek haram lokma geçirmedim. Önce Allah'tan sonra kul hakkından korkarım. Her belediye başkanı için zimmet raporları yazılır tutulur, yasalarla da bunun itiraz yolları ve usulleri bellidir. Ben göreve geldiğimde görevi devir aldığım arkadaş ve ekibi hakkında da 600 bin lira civarında gelen müfettiş kamu zararı çıkarmıştı. Ama ben; hukuktan bir an olsun ayrılmadan siyasi hırs ve intikam gütmeden prosedür ne ise onu işlettim.

Bugün ise üzülerek görmekteyim ki muhalefet olanların bana yapmadığını aynı davaya inanmış partilim olan arkadaşların sırf hırs ve intikam duygularına yenilerek hukuksuz ve ahlaki olmayan işlemlere başvurması haksız ihtiyati haciz kararı aldırması ve Anayasal haklarımı yok sayarak hukuku ve siyaseti baskı altına almak sureti ile saldırmalarını esefle ve şiddetle kınıyorum."

Belediye başkanı seçildikten sonra hal ve tavırları değiştiği iddia edilen MHP'li başkanın bu tutumu ve yaşananlar hakkında MHP Aydın İl başkanlığı tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi.

12 TEMMUZ 2021'DE İSTİFA ETTİ

Cumhur İttifakı'nın adayı olarak 31 Mart 2019 seçimlerinde Karacasu Belediye Başkanı seçilen MHP'li Zeki İnal, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 12 Temmuz 2021'de görevinden istifa etti. Belediye meclisinde 19 Temmuz 2021'de yapılan oylamada, aynı partiden Mehmet Erikmen Karacasu Belediye Başkanı seçildi.