CiddiGazete- Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2'si firari 8 sanıklı davaya göre, operasyonda düğmeye geçen yıl 23 Kasım'da basıldı. İstanbul Narkotik Polisi, gelen ihbar üzerine anılan gün harekete geçti. İlk olarak şüphelilerin kullandığı bir araç takibe alındı. Esenyurt'tan Beylikdüzü'ne giden araç, burada şüphelilere ait ikinci bir aracın yanında durdu.

KAÇMAK İSTEDİ POLİSE ÇARPTI

Sanıklar bu esnada, bir araçtan diğerine bir çanta koydu. Polis, harekete geçen bu aracı takibe aldı. Araçtaki şüpheli, motosikletle gelen bir kişiye çantayı verdi. Çantada 3 paket vardı. Ekipler bu kez motosiklet sürücüsünü takibe aldı. Anonsa rağmen sürücü durmadı. Polislerden birine çarpan sürücü zor kullanılarak durduruldu. Aramada 30 kilo metamfetamin bulundu.

KAVAKLI'DA NEFES KESEN KOVALAMACA

Büyük bir şebeke ile karşı karşıya olunduğunu gören polis, kısa süre önce takibe aldığı iki araç için bölgedeki ekipleri alarma geçirdi. Çok sayıda ekip, şüphelilerin kullandığı iki aracı yakalamak için harekete geçti. Beylikdüzü Kavaklı tarafında bulunan iki araçla polisler arasında nefes kesen bir kovalamaca yaşandı. Şüphelilerden biri aracıyla, polis aracına sert bir biçimde çarptı.

AYNI GÜN ÜLKESİNE KAÇTI

Bu iki araçtaki 3 kişi bir süre sonra araçlardan indi ve kaçmaya başladı. Üç şüphelinden 2'si yakalanırken biri kaçtı. Yakalanamayan kişinin sıvı metamfetamini katı hale getiren Mohammad Kamandi olduğu öğrenildi. Kayıtlarda Kamandi'nin polislerden kaçtığı gün, yani 23 Kasım akşamı saat 19.00 uçağıyla ülkesi İran'a gittiği belirlendi.

UYUŞTURUCU İŞİ YAPTIKLARINI KABUL ETTİ

Kaçmaya çalışırken yakalanan kişilerden biri olan Mohammadbagher Mojahe, uyuşturucu işi yaptıklarını kabul etti. Mojahe, bu iş için Beylikdüzü'nde bir villa ve 3 katlı bir işyeri kiraladığını söyledi. Mojahe, ayrıntılı ifadesinde "patronunun" İran'da bulunan Ali Goudarzi olduğunu söyledi.

Şerefsiz Kuveytli sınırı iyice aştı Şerefsiz Kuveytli sınırı iyice aştı

DEPONUN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE UZAKLIĞI 160 METRE

Şüphelilerin yakalanmasından sonra, uyuşturucu işi için kiralanan villa ve işyerine gidildi. İşyerinde 26 ton sodyum sülfat ele geçirildi. Bu madde, uyuşturucu üretiminde kullanılıyor. Beylikdüzü Dereağzı Mahallesi'ndeki villaya giden polis, çarpıcı bir tablo ile karşılaştı. Villada 3 ton 533 kilo letamfetamin bulundu. Bu arada, 26 ton sodyum sülfat yakalanan işyerinin Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne olan uzaklığının ise 160 metre olduğu bilgisi soruşturma dosyasına girdi.

DÜNYA JİMNASTİK ŞAMPİYONU TUTUKLANDI

Halk TV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre; yürütülen soruşturma sonrası Amin Behboodian (34), Hossein Kargarsani (32), Mohammadbagher Mojahed (32), Mohsen Ebrahimghavim (35), Seyed Hamid Reza Babaei (37) ile Afgan asıllı Ayneddin Rahmani (22) tutuklandı ve haklarında dava açıldı. Tutuklanan Babaei'nin 2014 dünya jimnastik şampiyonu olduğu ortaya çıktı. Firari Ali Goudarzi (33) ile Mohammad Kamandi (34) hakkında ise ek iddianame hazırlandı ve yakalama kararı çıkarıldı.