CiddiGazete- Eski Refah Partili Şevki Yılmaz, Osmanoğlu Ailesi'nin düğününde "Osmanlıyı süren soysuzları lanetliyorum" demiş; Yılmaz'ın sözleri kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Osmanoğlu 22S"TASVİP ETMEDİĞİMİZ GÖRÜNTÜLER"

Tepkilerin ardından düğün sahibi Osmanoğlu Ailesi'ne mensup 6 kadından ortak açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

- 17.02.2024 tarihinde gerçekleşen bir düğün töreninde kaydedilen, düğüne konuk olan bazı kişilere ait, bizim de hiç tasvip etmediğimiz çeşitli görüntüler, haklı olarak kamuoyunda çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden olmuştur.

- Maalesef bu görüntülerdeki davranış ve ifadeler, Sultan 2. Abdülhamid'in kızı Ayşe Sultan'ın torunları ve Osmanoğlu ailesinin fertleri olarak bizlerin görüşüymüş gibi algılanmaktadır.

- Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'e karşı saygı sınırlarını aşan hiçbir görüş, yorum ve beyanı kabul etmediğimizi, aile mensupları olarak bu açıklamaları onaylamadığımızı, açık ve net bir biçimden ifade ediyoruz.

- Bilakis bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucularına, yasalarına ve kurumlarına gönülden bağlılık içerisinde bulunan, modern Türkiye'nin vatandaşı olmaktan gurur duyan, bunu tüm dünyada bulunduğu her ortamda ve platformda dile getiren, milli kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmayı kendisine şiar edinmiş kişileriz.

- Bu vesileyle değerli kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Belediye bankı geri istedi Belediye bankı geri istedi

Osmanoğlu Ailesi Mensupları:

Mediha Nami Osmanoğlu Martinez Hernandez

Fethiye Nami Osmanoğlu Bory

Adile Nami Osmanoğlu Tars

Gülnur Nami Osmanoğlu Ragot

Ayten Nami Osmanoğlu Kunter

Roksan Kunter Özkan

Roksan KunterAçıklama, ünlü basketbolcu Erman Kunter'in kızı spor spikeri Roksan Kunter Özkan'ın sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaşıldı: "Sultan 2. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olarak ben, annem ve teyzelerim ile birlikte kamuoyuna duyurumuzdur..."