CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le görüşmesine tepki gösterdi ve Akşener'e "ittifak" çağrısında bulundu.

Çağrıyı sosyal medya hesabından yapan Özdağ, "Sayın Özel sizi HDP ile yaptığı yeni ittifaka davet edecek" ifadelerini kullandı. Özdağ, "Sayın Akşener, şimdi gelmiş olduğumuz noktada bir daha İyi Parti'ye gönül vermiş samimi Türk milliyetçilerini, Atatürkçüleri, vatanseverleri HDP ile ittifak içerisine sürüklemeyin" dedi.

Özgür Özel İyi Parti'yi ziyaret edecek Özgür Özel İyi Parti'yi ziyaret edecek

"Onları Cumhur İttifakı karşısında da çaresizliğe sürüklemeyin" diyen Ümit Özdağ şunları söyledi: "AKP ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi - İyi Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım."

Öte yandan Zafer Partisi Genel Merkezi'nden edinilen bilgiye göre Ümit Özdağ, ittifak konusunu görüşmek için İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den randevu talebinde bulundu. İyi Parti, Özdağ'ın randevu talebine henüz dünüş yapmadı.